| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara TPU, as vrea daca se poate sa ma ajutati is foarte speriata, deci... acum cateva zile am facut sex cu prietenul meu a fost pentru prima data, si a curs mult sange, da stiu e normal, dar a continuat sa curga din ce in ce mai putin pana a doua zi, eram super speriata si la doua ore am luat pastila de a 2 zi, cu teama sa nu fi ramas gravida, si pastila am luato imediat. au trecut doua zile de atunci si azi m-am trezit cami curgea iar sange, dar a curs pentru putin timp ca dupa sa oprit, si nu stiu de ce thinking am cautat informatii pe net dar degeaba nu gasesc, va rog frumos ajutati-ma crying(

2 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Nu pot să-mi dau seama de ce ai luat pastila de a II-a zi; din cauza sângerării, sau din cauza faptului că ați avut contact sexual neprotejat?
Pilula aceasta nu se ia oricum, trebuia să mergi la medicul ginecolog să ți-o prescrie; e o bombă hormonală,care poate creea multe neplăceri, excluzându-le pe cele minore (grețuri, vărsături, etc).
Te poți confrunta cu reacții adverse mai grave : sângerări intermenstruale, dereglări hormonale severe, chiar amenoree.
Contracepția postcoitală este o metodă care se utilizează ocazional (în cazuri excepționale)!
Mergi la medicul ginecolog pentru consult specializat și recomandările de rigoare.
Baftă!

| Mor a răspuns:

Pai du-te la ginecologhappy