| KarisaMan a întrebat:

Buna seara Tpu.As vrea sa ma ajutati cu niste sfaturi ..sa va zic problema mea.Vara trecuta la inceputul lui august am iesit in club la ziua unui prieten si am avut o aventura cu un tip.A fost ok, ne-am simtit bine..Am stat impreuna de pe la 5 dimineata pana pe la 3dupa masa. dragut tip ..imi zicea ca sunt frumoasa si parea asa atent la detalii.Eu nu ma asteptam la mai mult..ma gandeam ca a fost o aventura si gata,dar urmatoarele zile am schimbat cateva mesaje si ne-am vazut la o piscina unde am povestit, am baut o cafea si ne-am pupat cand am venit spre casa. Urmatoarele trei zile la fel ne vedeam in fiecare zi.El mi-a zis la hotel ca nu isi doreste relatie si la fel am spus si eu.Ne mai vedeam prin club si intr-o seara am ramas la el.El sta in Franta si inainte cu o zi sa plece am iesit cu el in club si o ora cred ca doar ne-am pupat laughing in fine,a plecat in Franta, vorbeam de vreo 2 3 ori pe zi cu el ..asta a fost la inceputul lui septembrie. Dupa 3saptamani a venit acasa sa-si rezolve ceva treburi si ne-am vazut la un suc.In seara respectiva mi-a scris ca sunt cea mai frumoasa si vrea sa fiu prietena lui.A stat o saptamana in Romania timp in care ne-am vazut doar o data (eu aveam rosu in gat si ma simteam foarte rau).a plecat iar inapoi.El avea un prieten pe care il stiam dinainte sa il stiu pe el si cu care vorbeam cateodata gen ce faci cum esti dar nimic interesant.A aflat si nu mi-a mai raspuns timp in care eu i-am dat block(la nervi) laughing la inceputul lui decembrie a venit acasa si m-a sunat sa ne vedem dar era schimbat, vorbea urat si vrajeala si alcool. I-am inchis in nas si ma gandeam ca nu mai vreau sa-l vad niciodata.am reluat legatura cu prietenul lui sa vad daca il deranjeaza ca vorbim iar si m-am intalnit cu el.A aparut tipul din Franta si tot evita sa ma priveasca.eu eram acolo cu o prietena si baiatul din franta a inceput sa se dea la ea. L -am sarutat pe prietenul lui si am plecat de acolo.iar dupa 2 zile de nervi ca nu ma cauta 'prietenul meu.m-am culcat cu el(cea mai mai greseala) nu am nici o scuza pentru greseala asta..ma gandeam la prostia asta 24/24. Dupa care au urmat cateva saptamani de certuri si certuri.a plecat inapoi in franta si mi-a trimis mesaj sa fiu cuminte si ca m-a iertat dar nu a uitat. Prin februarie am inceput iar sa vorbim pe fb si facetime skype cu orele si ca ii e dor de mine si ca de abia asteapta sa facem dragoste.El a venit acasa fix in ziua in care eu am mers in Turcia.am stat acolo 2saptamani si vroiam sa mai stau 5 zile dar tot imi scria sa vin acasa ca el ma asteapta..ca am stat deja 2saptamani.Acum am ajuns acasa si de 3zile nu are timp pt mine (el sta la 70 km de mine si nu are momentan permis) am nevoie de ajutorul vostru..eu tin foarte mult la el probabil cel mai mult in comparatie cu fostii.nu vreau sa-mi fac sperante la el ca o sa fim iar impreuna dupa ce m-am culcat cu prietenul lui.Si regrettttt cel mai mult pt greseala.Pe el il vreau.din februarie de cand am inceput din nou sa vorbim doar la el ma gandesc si il vreau inapoi.Multumesc frumos!

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu avea decat un prieten, nu mai multi? Eu zic sa te culci si cu restul prietenilor lui, sigur asta il va face sa-ti acorde mai mult timp.

Fie vorba intre noi, tipul cred ca vrea doar sa ti-o traga. Sa ma anunti daca m-am inselat sau nu.

| e1xtz a răspuns:

Vorba multa cam fara sens ca sa aflam ca esti o usuratica ce isi deschide cracii din prima si usor.

Se poate si mai rau decat atat, dar ma gandesc si eu, cata incredere sa am intr-o duduie care si-a desfacut picioarele in prima seara, s-a mai culcat si cu un prieten de-al meu si o mai vad si ocazional deoarece traiesc in alta tara... evident pentru o buca usuratica, mai mult nici tu nu ai avea de unde cere, ca de unde nu-i nici D-zeu nu are.

| MidnightR a răspuns:

Cum dracu ma va gasiti intotdeauna cu prietenul?
N-ai scuza, poti sa te ineci in regret si n-ai sa castigi pic de simpatie.

Parerea mea:Ai vreo prietena mai buna? Lasa-l sa te insele cu ea, experimentezi ce-a experimentat si el cateva zile, va intalniti si discutati dupa, lasati trecutul in urma si incepeti o noua relatie.Happy end, right?

Sunt mii de lucruri pe care le poti face la nervi si tu l-ai ales tocmai pe cel mai tampit.