| didiDia a întrebat:

Buna seara, TPU. Ce ati alege intre:
a) o persoana care va atrage fizic extrem de mult, dar cu care ies destul de multe scantei(discutii in contradictoriu, provocari)
b) o persoana care va atrage fizic destul de putin, dar cu care va intelegeti foarte bine(un fel de persoana pe care in general sa o vezi ca pe un prieten foarte bun sau ca pe un frate/ o sora)
Stiu ca varianta ideala ar fi combinatia avantajelor fiecareia dintre cele doua persoane, dar totusi dintre cele doua persoane pe care ati alege-o si de ce? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Ucigasuldeprostie a răspuns:

Daca vrei ceva de lunga durata atunci B daca vrei de scurta durata atunci A. Si cu asta am incheiat dilema, NEXT!

16 răspunsuri:
| anka89 a răspuns:

As alefe "a", mai bine sa ma atraga fizic si sa ne mai certam decat sa il iubesc ca pe un frate, prefer cearta decat sa ma plictisesc

| Lacoste a răspuns:

Buna.Aleg "b", prefer sa ma inteleg bine cu persoana de langa mine, sa am ce vorbi cu el; nu-l iau pe post de bibelou.

| ALeXsSaY a răspuns:

B clar. cum ai putea sa stai langa miss/mister univers daca e o/un nesimtit si nu te intelegi cu ea/el. nu sunt asa de superficial DOamne. Normal ca cel care conteaza este caracterul, frumusetea este trecatoarewinking si oricum, pentru o relatie durabila trebuie sa te intelegi bine cu pers respectiva. plus ca daca te intelegi bine cu ea, vei ajunge sa simti atractie pentru ea si fizica. happy eu asa gandesc, nu ma luati la interogatoriu, ca nu e vrajeala la toti cu iubirea, poate unii chiar o simt! materialistilor! (aviz pentru unii comentatori de dinaintea mea)

| didiDia explică (pentru ALeXsSaY):

Nu am zis ca e un nesimtit, ci ca mai sunt discutii in contradictoriu si provocari(mai dese decat cu cel care nu prea atrage fizic).

| Atechan a răspuns:

B. direct si simplu

| AnotherGirl a răspuns:

As alege varianta b. De ce? Pentru ca sunt o persoana care isi alege prietenii dupa cum se comporta, nu dupa cum arata si dupa hainele de firma pe care le poarta sau nu. Nu-mi place sa fiu materialista ci sufletista si imi doresc niste prieteni pe masura, care sa urmareasca aceleasi principii.

| didiDia explică (pentru AnotherGirl):

Poate n-am fost destul de clara. Nu ma refeream la alegerea unui prieten oarecare, ci a unei persoane de sex opus care sa devina/fie,, persoana iubita/ prietenul/partenerul de viata''. Tocmai de aceea am scris despre atractie fizica. Daca era vorba de o simpla prietenie, nu conta atractia fizica.

| AnotherGirl a răspuns (pentru didiDia):

OK happy eu am vorbit la modul general. Poti include acolo atat prietenii cat si baietii happy. Prefer sa ma inteleg bine cu el si sa avem lucruri comune, fara sa ne certam, decat sa arate bine si pe partea cealalta sa ma insele si chestii de genul asta. Oricum, cu timpul, va aparea si atractia laughing Acum sa nu crezi ca mi-as alege unul gen cocosatul de la Notre Dame laughing, doar ca nu urmaresc numai aspectul exterior si nu pun accent pe el happy

| justE a răspuns:

A, pentru ca relatia cu B ar ajunge monotona si nu are niciun sens daca nu exista si atractie fizica.gandeste-te...cum sa te saruti cu o persoana care nu iti inspira nimic?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A) o persoana care va atrage fizic extrem de mult, dar cu care ies destul de multe scantei(discutii in contradictoriu, provocari)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

AnotherGirl simt ipocrizie in cuvintele tale esti materialista te-ai nascut materialista fi sincera si tu o data in viata

| AnotherGirl a răspuns (pentru anonim_4396):

De unde si pana unde simti tu ipocrizie in cuvintele mele, atat timp cat nici nu stii ce fel de persoana sunt? Daca toate fetele cauta baietii cu bani asta nu inseamna ca trebuie sa generalizam si sa le etichetam pe toate.

"fi sincera si tu o data in viata " -> Ca sa vezi laughing vorbesti cu mine ca si cum ma stii de o viata si de cand ma cunosti ai auzit din gura mea numai si numai minciuni. straight face Draga, imi place sa fiu sincera si sa spun exact ceea ce simt straight face

Cat despre faptul ca sunt materialista, cred ca asta este elementul care s-ar potrivi cel mai putin cu felul meu de a fi laughing

Sincer, nu stiu ce te-a deranjat in raspunsul meu happy

Seara faina in continuare happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DidiDia draga pu-ne o varianta reala care sa contina banii pentru fete mai lasati ipocrizia cu iubirea toti vrem banii nu iubire

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

AnotherGirl am fost rau nu te supara dar rar fete care nu -s dupa banii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

AnotherGirl as vrea sa te cunosc sa vad a opta minue a lumii

| Ammallia a răspuns:

A).pentru ca imi plac provocarile:X:X si atractia fizica intotdeauna este cea mai puternica, chiar si decat iubirea, pacat ca in final ne dam seama ca iubirea e cea mai importanta dar e prea tarziu:-