| mihaela083 a întrebat:

Buna seara, TPU.De vreo luna si ceva imi place de un baiat din anturajul cu care ies zi de zi.Recent mi-am facut curaj si m-am bagat cu el in seama, a plecat o perioada in strainatate si i-am urat drum bun..totul a decurs ok, doar un schimb scurt de replici..insa acum ca s-a intors, vreau sa vorbesc mai mult cu el si sa ii dau impresia ca imi place de el.problema e ca nu stiu cum sa il abordez,ce sa ii spun, cum sa incep conversatia..mai ales ca nu am cum sa il vad decat cu gasca..si de fata cu toti mi-e tare rusine sa incep sa vorbesc doar cu el, mai ales ca nu prea ne cunoastem.foarte rar il nimeresc singur,de cele mai multe ori cand ceilalti sunt prin preajma dar la distanta.ce sa fac? cu ce sa incep si cum? de mica am o problema cu timiditatea si nu stiu cum sa o rezolv, insa acum sunt tare hotarata sa scap de ea.si ma hotarasem si sa vorbesc cu el,imi facusem un plan, ce subiecte sa abordez si etc.dar cand am iesit toti in grup si el era la 3-4 scaune distanta.m-am pierdut total si n-am stiut ce sa fac.si ma gandesc ca n-ar fi chiar indicat sa incep direct cu subiecte de genul "ce iti place sa faci,ce hobby-uri ai",vreau sa las o impresie buna, si sa nu fie nevoie sa ma gandesc ca mi-as dori sa ma cunoasca pentru a 2a oara pentru a-si schimba impresia despre mine.dupa cum v-am zis,nu prea am ocazia sa il vad singur si de fata cu toti din grup mi-e tare teama sa nu scot vreo prostie.avand in vedere ca vreau sa iasa totul ok, si trebuie sa fiu atenta la ce zic pentru ca nu ma asculta doar el... ajutati-ma va roogsad

3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Fi tu insati.

| BirdyL a răspuns:

Este mai usor sa vorbesti cu el prin mesaj, facebook, messenger. Intreaba-l cum a fost in calatorie! Dar nu brusc, poti incepe cu : "Stii. ma plictiseam si nu stiam cu cine sa vorbesc". Bafta!

| DoddyBeea a răspuns:

Buna si eu am aceias problema ca si tine ar trebui sa fi tu insati si sa ii atragi atentia adica sa te uiti la el sa razi la glumele lui si chesti. Bafta!