| Valentynnnnnnnn a întrebat:

De ceva vreme vorbesc cu o fata pe net aproape majoritatea timpului, si simt ca ma place, normal caci si eu o plac. Insa m-am intilnit cu ea de vreo 2 ori asa intimplator m-am asezat cu ea pe o banca dar este foarte monotona in viata reala, insa pe net nu arata a fi asa. Am vorbit sa iesim la o intilnire dar am impresia caci se v-a plictisi deoarece doar eu vorbesc cind sint cu ea, o intreb unele lucruri ea imi raspunde si doar atit, ce subiecte de discutie sa mai abordez? sa intre si ea in vorba, sa-i placa compania mea caci nu vreau sa o pierd... si cum a-r trebuie sa o iau asa ca la o prima intilnire?big grin

Răspuns Câştigător
| AliTheo18 a răspuns:

E posibil sa fie timida, ori sa nu stie ce sa vorbiti. E normal la prima intalnire, pentru ca e diferit fata de fb.Adica o sa fie doar zambet si putina vorba, intelegi tu.Eu zic sa te joci putin cu ea (sa o gadili, sa te joci cu parul ei, sa o iei in brate), sa te o faci sa se simta mai libera. Poate ca ii e rusine sa nu faca o impresie rea. Cine stie! Tu stii cel mai bine cum se comporta si ce fel de fata e! Dar e si posibilitatea sa nu-i placa.Dar daca pe fb e intr-un alt mod, e activa si toate cele, nah, nu e asta! Deci incearca sa fi degajat, sa vorbesti cu ea, sa te joci cu ea, sa o faci sa se simta libera in preajma ta, sa-si dea drumu. Srry de exprimare. =]]] Succes!

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Tu fi un bun interogator apoi cand te saturi de intrebari iti iei ramas bun, aia mai trebuie sa creasca ca sa invete cum se comunica cu lumea exterioara

| Astaeparereamea a răspuns:

Bai Valy, roag-o sa deschida ea un subiect, explica-i ca nu din rea intentie esti asa de "orator" si daca se simte sufocata, cateodata, sa-ti spuna ca nu te vei supara. Inceara si tu sa te controlezi si vorbeste despre ceva ce ai place ei. Trage cu ochiul pe facebookul ei, da-ti seama ce anume o intereseaza si treci la atac, cauta sa folosesti putine cuvinte deoarece, fiind timida, o sa uite tot ce ai intrebat, succes!

| Emilian65 a răspuns:

Sa o iei usor sa nu se sperie de la prima intanire, ca altfel o pierzi.

| SergiuBoss11 a răspuns:

O floare(in caz ca-i plac florile) si un sarut(in timp ce ii tii mana pe obraz).Mie mi se pare ca e mai timida atunci cand e in preajma ta fiindca te place si nu vrea sa te deranjeze cu ceva.Pe internet scapa de inhibitiile acestea.("oare arat bine?" "de ce se uita asa?" "ce sa zic?")

| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Nu te grabi, poate fata nu vrea o relatie sexuala, poate se simte putin ciudat cand va intalniti. Daca spui ca se plictiseste, mergeti sa faceti ceva, jucati Bowlilg, mergeti la o piscina si innotati, mergeti la un spectacol, un film, tine-o in brate, fii romantic. Bafta!

| Taduic a răspuns:

Poate esti prea iute, fii mai linistit si vorbeste calm. Am mai dat un raspuns de genul asta, voi exemplifica ideea pe povestea ta.
Vorbeste despre filozofie & pshihologie sau chiar si biologie, astronomie, da-i de vorba, dezbateti subiecte. Acum depinde si de fata, daca e prostuta sau inteligenta.