| Carmen_4357 a întrebat:

Buna seara, TPU! Ieri seara am facut sex protejat cu iubitul meu, eu fiind in a 5-a zi pe stop, la sfarsit el mi-a zis ca s-a rupt prezervativul dar pe lateral si ca cel mai probabil s-a rupt cand l-a tras dar ca nu sunt riscuri. Mi-am pus la loc o. b., iar degetul era curat, nu era nici sperma si nici sange pe el(imi cer scuze daca vi se pare scarbos ca dau asemenea detalii). Ne-am uitat pe net si am citit ca inainte de stop, pe stop si cateva zile dupa nu are ce sa se intample.In plus de asta, ma gandesc ca daca se rupea prezervativul in timpul actului el simtea si se rupea in cap, nu pe lateral.Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Annellise a răspuns:

Draga Carmen,
Situatia este neplacuta si periculoasa, insa da, se poate sa nu se fi intamplat nimic grav. Insa data viitoare cand va trage de perzervativ sa se asigure ca o va face cu mai multa grija.
Nu vreau sa te sperii insa se poate sa se rupa si pe margine in timpul penetrarii, din cate stiu eu nu doar in cap. Desi este cam neplauzibil.
Oricum, nu cred ca ai patiti nimic insa aveti grija pe viitor.
O seara cat mai buna.
Pup :*

7 răspunsuri:
| iustin1992 a răspuns:

Se rupe de unde vrea daca pot sa zic asa si nu simti cand se rupe

in timpul menstruatiei nu prea ai cum sa ramai insarcinata dar ai grija nu mai fa sex poti sa faci o hemoragie

| Carmen_4357 explică:

Mentionez faptul ca inca sunt pe stop.

| Carmen_4357 explică:

Annellise,multumesc mult de raspuns! Eu sincer nu cred ca s-a intamplat nimic tinand cont ca inca sunt pe stop, dar mi-am facut grijihappy. Sper ca totul sa fie bine. O seara placuta iti doresc!

| Carmen_4357 explică:

Multumesc,iustin1992! happy

| lolly a răspuns:

Stai linisistita pe lateral nu are nimic, mai ales ca erai in acea perioada de menstruatie, atunci nu se poate intampla nimic!

| Annellise a răspuns (pentru Carmen_4357):

Nu ai de ce, cu mare placere! Dar ai grija pe viitor happy
Te pup :*

| Annellise a răspuns (pentru Carmen_4357):

FELICITARI pentru decizia luata, si curajul avut (stii tu la ce ma refer).
Te pup si sper sa nu se mai repete aceasta situatie neplacuta.
Iti multumesc Carmen ca m-ai anuntat, acum ma simt si eu mai bine happy
O seara buna :*