| oAnonim a întrebat:

Buna seara TPU, m-am despartit de iubita mea de 7 zile(am fost impreuna aproape 6 luni, prima relatie pentru amandoi, si totul a fost superb) si a spus ca sa ramanem prieteni, eu in astea 7 zile nu am bagat-o in seama dar acum in seara asta am vorbit cam 40minute cu ea prin smsuri, dupa care s-a bagat la somn, totul a fost super in vorba si am deschis eu o aminitire frumoasa impreuna si mi-a raspuns "scuze dar nu am dispozitia necesara" si am zis pe urma ok. chiar nu mai este vreo sansa sa ne impacam? Ce sa fac? (Fratele ei mi-a spus ca are un plan pentru maine si ca o sa ne impacam sunt sanse 500%) dar nu stiu ce sa cred. o iubesc foarte mult si sunt in stare sa fac orice pentru ea, s-a terminat relatia dintr-o prostie.

7 răspunsuri:
| username6636 a răspuns:

Buna!
Pai. daca o iubesti mult de tot si esti in stare sa faci orice pentru ea, spune-i asta, si arata-i-o, si fa-o sa simta ca inca o iubesti. Daca relatia a fost asa frumoasa cum povestesti, si daca s-a terminat dintr-o prostie, inseamna ca nu are nici-o logica despartirea, si ca cel mai bine ar fi sa va impacati. Corect? Vorbeste cu ea, nu o mai ignora, incearca sa ii arati ca inca mai ti la ea. Continua sa mai vorbesti cu ea prin SMS-uri, mai incearca sa aduci vorba de acele amintiri frumoase despre care ea zice ca"nu are dispozitia sa vorbeasca" (by the way, daca zice asta, inseamna ca si ea sufera dupa despartire, pentru ca altfel i-ar fi fost usor sa vorbeasca despre ele). Din ce ai zis, inteleg ca ea a vrut sa va despartiti, corect? Pai... daca ii arati ca inca tii la ea, va fi impresionata si bine-inteles ca se va intoarce la tine, asta daca mai tine la tine. ceea ce se cam vede din faza cu SMS-urile. Mult succes, iti tin pumnii. si nu uita. s-ar putea ca planul fratelui ei sa fie bunwinking! Bye!

| mikilaina a răspuns:

Discuta cu un psiholog despre aceasta situatie delicata pentru tine si neclara pentru mine. http://www.topexperti.ro/experti
Ei vor stii cum sa te ajute mai bine.

| Hash001 a răspuns:

Daca te ia cu "mai ramanem prieteni" e clar. Acum doar vrea sa te intarate, sa-ti faca un "tease". Las-o, cauta altele.

| Yuyakee a răspuns:

Pai ce sa zic... buna in primul randhappy pai asculta ce plan are fratele ei poate va mergehappy dar in caz de nu va merge fa-i o surpriza care sa o lase sa zic asa cu gura cascatahappy impresionata.

| Dedeeeee a răspuns:

Incearca sa-i oferi siguranta. adica sa-i arati cat de mult tii tu la ea si ca nu vrei sa o pierzi. nu renunta asa de usor...la inceput poate o sa se lase mai greu [ cum sunt aproape toate fetele ] dar asta poate e numai din orgaliul ei. arata-i ca iti pasa, ca inseamna mult pentru tine. daca a tinut la tine cu adevarat nu o sa renunte la o relatie asa de usor si dintr-o prostie cum zici tu. fii optimist! si nu te gandi prea mult la ce sa-i faci sau ce sa-i spui...totul trebuie sa vina din suflet, o sa-ti dai seama pe moment ce trebuie sa faci sa o recuceresti. multa bafta:*:*

| ღღღFloryღღღ a răspuns:

Fii spontan impresionaz-o fai o surpiza :! succes

| ღღღFloryღღღ a răspuns:

Eu cred ca ea mai tine la tine dar nu vrea sa spuna. Fa-o si tu geloasa sau nu stiu fii spontan