| iAngel a întrebat:

M-am despartit de iubita mea acum 2 zile, am avut cu ea 4 luni, ne-am despartit ca ea s-a dus cu fratele ei la discoteca si eu m-am suparat ca nu m-a lasat mama la disco aia, si dupa ce ca am fost suparat, a fost si prima data cand am fost gelos, si m-am suparat si mai tare, si i-am spus prietenei ei cele mai bune ca nu are rost sa continui relatia asa, daca sunt suparat, si pe urma prietena ei i-a spus a doua zi ce am zis eu, am vorbit cu ea si mi-a zis ca decat sa ma supar eu si sa ma faca sa sufar mai bine ne despartim si gata, nu are rost asa, si i-am zis dupa cateva ore ca imi pare rau, ca imi cer scuze, ca ma schimb pentru ea sa imi mai acorde o sansa ca suntem oameni si gresim, si a zis ca sunt prea tarzii scuzele, ieri am fost in clasa la ea si am vorbit cu fetele de la ea din clasa, si au spus ca au vorbit cu ea si ca nu mai vrea sa se impace, ca a pus punct definitiv, si i-au spus fetele ca eu inca o iubesc, ca tin la ea, ca vreau sa ma impac cu ea, va rog ce sa fac, cum sa ma impac cu ea, cum sa o fac sa vada ca o iubesc si ii duc lipsa, nu pot dormi seara stau cu gandul la ea si la prostia care am facut-o, nu pot sa ma iert cand stiu ca am gresit, incep liceul la ora 1 si astazi as vrea sa ma duc la ea in clasa sa imi cer scuze de fata cu toti colegii ei, sa imi cer iertare, sa ii spun ca o iubesc, ca m-am schimbat, ca a fost ultima data cand ne-am certat, ca vom fi numai fericiti impreuna, ca asta imi doresc cel mai mult, sa o vad fericita alaturi de mine, este bine ce vreau sa fac? sau sa o mai las asa? o prietena de-a ei mi-a spus ca asa este ea.foarte orgolioasa si daca zice ceva(ca nu mai ne impacam) asa ramane. crying si a spus ca o sa vorbeasca si azi cu ea, sa o intrebe daca mai ma iubeste, daca mai tine la mine, si cand o sa vina de la liceu diseara, o sa imi spuna ce a zis ea, ce sa fac, sa ma duc in clasa sa vorbesc cu iubita mea, sau sa o las pana miane si sa vorbesc maine cu ea, sa imi cer scuze, nu pot fi fara ea, pentru amandoi este prima relatie, primul sarut, am 17 ani si ea face 16 in martie, va rog ajutati-ma, ce pot sa fac sad

5 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Mda ce sa iti zic, se vede cat tii la ea dar trebuie sa ai un pic si de mandrie in tine nu? Ea dupa cate se vede e cam intrasigenta, plina de ea, chiar crezi ca se merita sa faci atatea compromisuri? Totusi eu zic sa incerci cu un buchet de flori si spune-i ca a gresi e omeneste si daca poate sa dea timpul inapoi si sa puna in balanta tot ce a fost intre voi si daca considera ca se inclina mai mult spre negativ atunci sa iti zica ca totul a luat sfarsit! Dar sa cantareasca bine momentele si clipele de tandrete... Daca tot nu vrea las-o si cauta alta fata, nu se merita sa te injosesti atat de mult, pentru ca in definitiv ce i-ai facut? Daca se comporta asa nu te merita! multa bafta!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai putea sa incepi sa inveti sa scrii. Mai pune si tu un punct in fraza aia ca eu nu am putut sa citesc mai mult de 3 randuri ca nu se intelege nimica.

| anamaria0974 a răspuns:

Eu zic sa astepti pana diseara sa vezi ce iti spune prietena ei daca te mai place saunu daca nu te mai place asta e dar totusi nu o stresa prea rau pentru ca dupa aia s-ar putea sa te urasca si sa nu vrea sa te mai vada deloc in curand este 1 martie ofera-i un cadou ceva frumos dar nu prea tipic bafta si sper ca te-am ajutat :*

| master2000Vlad a răspuns:

In curand e 1martie. Oferai un martisor frumos. Pe 1martie dupa ore duonunde v-ati sarutat prima oara si mai sarut-o odata. Isi va readuce aminte cat de bine s-a simtit cand v-ati sarutat pentru prima oara si va veti impaca. Daca nusad asta esad. Cred ca va trebui sa gasesti pe altcineva, si cei ai tu in suflet doar timpul poate vindeca, dar o mica urma va ramne da la ce a fost... sper sa ai noroc cu ea, sper ca te-am ajutat...

| iAngel explică (pentru master2000Vlad):

Si mama spune la fel.sa nu o bag in seama deloc zilele astea si sa le spun prietenelor ei ca imi este bine etc, ca am trecut peste, ca imi gasesc alta fata(ca sa ii starnesc curiozitatea) iar de 1 martie ii dau un martisor,si fata trebuie sa pupe pe obraz baiatul care ii da martisor,iar cand o sa vrea sa ma pupe,ii dau un sarut,si ii spun ca imi cer inca odata scuze, si sa nu mai fim certati, ca ne iubim mult amandoi.