| iAngel a întrebat:

M-am despartit de iubita mea acum 2 zile, am avut cu ea 4 luni, ne-am despartit ca ea s-a dus cu fratele ei la discoteca si eu m-am suparat ca nu m-a lasat mama la disco aia, si dupa ce ca am fost suparat, a fost si prima data cand am fost gelos, si m-am suparat si mai tare, si i-am spus prietenei ei cele mai bune ca nu are rost sa continui relatia asa, daca sunt suparat, si pe urma prietena ei i-a spus a doua zi ce am zis eu, am vorbit cu ea si mi-a zis ca decat sa ma supar eu si sa ma faca sa sufar mai bine ne despartim si gata, nu are rost asa, si i-am zis dupa cateva ore ca imi pare rau, ca imi cer scuze, ca ma schimb pentru ea sa imi mai acorde o sansa ca suntem oameni si gresim, si a zis ca sunt prea tarzii scuzele, ieri am fost in clasa la ea si am vorbit cu fetele de la ea din clasa, si au spus ca au vorbit cu ea si ca nu mai vrea sa se impace, ca a pus punct definitiv, si i-au spus fetele ca eu inca o iubesc, ca tin la ea, ca vreau sa ma impac cu ea, va rog ce sa fac, cum sa ma impac cu ea, cum sa o fac sa vada ca o iubesc si ii duc lipsa, nu pot dormi seara stau cu gandul la ea si la prostia care am facut-o, nu pot sa ma iert cand stiu ca am gresit, incep liceul la ora 1 si astazi as vrea sa ma duc la ea in clasa sa imi cer scuze de fata cu toti colegii ei, sa imi cer iertare, sa ii spun ca o iubesc, ca m-am schimbat, ca a fost ultima data cand ne-am certat, ca vom fi numai fericiti impreuna, ca asta imi doresc cel mai mult, sa o vad fericita alaturi de mine, este bine ce vreau sa fac? sau sa o mai las asa? o prietena de-a ei mi-a spus ca asa este ea.foarte orgolioasa si daca zice ceva(ca nu mai ne impacam) asa ramane. si a spus ca o sa vorbeasca si azi cu ea, sa o intrebe daca mai ma iubeste, daca mai tine la mine, si cand o sa vina de la liceu diseara, o sa imi spuna ce a zis ea, ce sa fac, sa ma duc in clasa sa vorbesc cu iubita mea, sau sa o las pana miane si sa vorbesc maine cu ea, sa imi cer scuze, nu pot fi fara ea, pentru amandoi este prima relatie, primul sarut, am 17 ani si ea face 16 in martie, va rog ajutati-ma, ce pot sa fac.
Mai ma pot oare impaca cu ea?

6 răspunsuri:
| NatureSelf a răspuns:

4 luni sunt putini. in acest timp nu-ti intalnesti destynul. Nu te lasa infrant fate barbat, femeile opresc la barbati, ca oameni la statiile de tramvai, una vine alta pleaca. intelegi?

| bowwow970 a răspuns:

Bai! Fi Barbat!
Ce dreacu te plangi atata? Daca nu era acolo "iubita" care sa imi arate ca tu esti asa zisul "mascul" din relatie nu ma prindeam daca esti barbat sau femeie!
Lasi o pi2da sa te darame?
Revino'ti frate viata e prea scurta ca sa stai sa te plangi! Priveste partea plina a paharului, o sa intalnesti o alta fata mai buna care sa te iubeasca!
Acu du'te si traieste!

| RedDany a răspuns:

Hai frate, mai incearca cu alta

| soneicristi a răspuns:

Te inteleg si eu am patit asta acum 2 ani si tot am plans ca tine. Dar dupa aia mi-am dat seama si atunci m-am pus doar sa fac muschi si ghici? acum am mai multe fete de cat mi-am imaginat intelegi?

| claudiustv a răspuns:

Salut si eu am patit la fel... exact in acest weekend numai ca totul s-a terminat cu bine cel mai bine e sa vorbesti cu ea purtati o discutie si sa va intelegeti ce vreti mai departe. Nu are rost sa te iei dupa prietenele ei sau ce spun astea pentru ca ea nu o sa zica din orgoliu prietenelor ei ce mai simte. Mai bine va intalniti voi doi vorbiti ce vreti si ce vreti de la viitor. Sper ca te-am ajutat. Si stiu prin ce treci si prin ce ai trecut.

| iAngel explică (pentru claudiustv):

M-am impacat cu ea si imi vine sa urlu de fericire,sa ies afara sa strig pana raman fara aer ca sunt cel mai fericit,i-am promis ca niciodata nu voi mai spune altcuiva ca sunt suparat,ca doar ei ii voi spune daca voi mai fi(i-am zis ca nu o sa mai fiu suparat niciodata) si ca niciodata nu voi mai vorbi cu alte fete mai mult decat este nevoie(este geloasa.) si ca niciodata nu voi mai spune altcuiva ca este frumoasa,ca ea este singura fata frumoasa,am fixat niste reguli, dar merita, eu o vad pe fata asta mireasa mea