| MihaiDan97 a întrebat:

Buna seara TPU! Mai vin cu o intrebarea, acum este din viata mea.Ma scuzati daca vor fi greseli de scriere.Voi incepete cu inceputul, Sunt in clasa a 9, am cunoscut o fata,pe care am vazut-o in primele zile ca nu vorbeste cu nimeni si m-am dus eu sa vorbesc cu ea,am facut cunostinta,ne-am imprietenit,stii voi mess si br. de telefon,am inceput sa vorbim la telefon si deveneam mai apropiati,eu incepusem sa ii spun ce simt despre anumite lucruri si de ce eram trist si pana la urma i-am zis ca imi place de ea,am intrebat-o m-a refuzat, nu m-am suparat deloc, si dupa asta neam spus unul fiecaruia sa ramanem buni prieteni mereu.Asta se intampla in Octombrie.Am avut multe frumoase cu ea si am ras si ne-am simtit bine impreuna(chiar daca nu eram un cuplu)eram fericit,chiar daca ma mai plangeam din cauza altor lucruri,dar aici m-a ajutat altcineva,toate bune si frumoase,Pana in luna Decembrie, care ea a devenit foarte rece, eu am incercat sa o ajut dar ea nu mal lasa.Pana cand de Craciun ne-am certat,ea imi tot spunea sa o las in pace,sa caut alte tipe si mi-a spus ca totul este din vina ca ne-am apropiat prea mult,am stat o saptamana suparat,nu stiam ce sa fac,nu era nimeni sa ma ajute,am vorbit cu multi,dar sincer tot singur am trecut peste, dar am multumit tuturor care ma-au ajutat, Pana in aceasta luna cand Duminica(6 ianuarie) ne-am impacat, imediat dupa ce imi trecuse toata supararea si eram fericit.Am fost uneori suparat pentru ca nu imi gaseam pe cineva si eram trist, pana cand am realizat ca am 15 ani si nu imi trebuie cineva ca sa fiu neaparat fericit, sunt tanar.Eu sunt o persoana buna,sensibila,intelegatoare si amabila,bine asa mi-au persoanele pe care le cunosc si ele ma cunosc putin mai bine.
Multumesc celor care au avut rabdare sa citeasca tot si acum vine intrebarea:
Voi ce credeti ca avut fata cu care m-am certat si reimpacat,multi mi-au zis ca ma placea si nu vroia o relatie, eu cred ca avut problema si s-a descarcat pe mine, acum vreau sa aud parerea voastra.

7 răspunsuri:
| monycutzza a răspuns:

Sincara sa fiu nu stiu care ar fi motivul real al acelei "despartiri". eu te sfatuiesc asa, daca tot esti in relatii ok cu ea ar fi mai indicat sa o intrebi tu, nu cred ca ar fi bine sa o intrebi direct, iau mai pe ocolite.

| MihaiDan97 explică:

Am uitat sa adaug ceva, ea mi-a spus ca are doar cuvinte bune despre mine si ma apreciat pentru cate am facut pentru ea si alte lucruri chiar daca nu eram impreuna, si era singura persoana de care imi pasa dar mi-a spus si a facut ce a facut am simtit ca lumea a cazut si ma simteam ca un fraier.Ma bucur ca ne-am impacat dar totusi inca mai snut putin suparat pe ea.

| unumh a răspuns:

Acum depinde de caracterul tau. Se poate sa te intelegi din nou la fel de bine cu ea si sa fie mai mult intre voi, se poate sa se supere din nou si sa se descarce pe tine sau mai stiu eu ce. Te sfatuiesc sa incerci sa aflii care a fost problema. Tu decizi ce va fi, ai 15 ani, fete sunt peste tot. Daca as fi fost in situatia ta, sa patesc asta, respectiva nu ar mai exista pentru mine. Dar fiecare cu caracterul lui! Mult noroc in continuare!

| bibylyka a răspuns:

Se poate cumva ca ea sa te fii vazut apropiat si de o alta fata? Aceasta s-ar putea sa fie o problema. Poate ca a observat ca va apropiati din ce in ce mai mult, si ea nedorind sa aiba o relatie cu tine, a vrut sa rupa pentru o vreme lucrurile cu tine.Si posibilitatea de a se descarca pe tine, desi, cand a fost impacarea ti-ar fi spus ca a fost vina ei ca s-a descarcat pe tine. SPER CA UNA DIN ACESTE VARIANTE SA TE AJUTE.

| Larisa54 a răspuns:

Poate cineva i-a spus ca nu este bine ca voi sa fiti prieteni...insa si-a dat seama ca te-a suparat...

| Aayda a răspuns:

Eu am fost in aceeasi situatie,doar ca eram in rolul tipei,asa ca o sa iti spun din punctu asta de vedere,e ciudat sa ai un prieten foarte bun de sex opus,pentru ca intervine atractia,te place dar nu in sensul ala,o intelegi,vorbesti cu ea mereu, incerci sa o ajuti cat mai mult posibil cand are nevoie...o protejezi, ca un frate, in concluzie ca am lungit-o cam mult, ea a fost frustrata, si de asta s-a certat cu tine happy

| cristhian a răspuns:

Eu cred ca ar trebuie sa ramaneti cei mai buni prieteni happy (parerea mea)