| madalinxz a întrebat:

Imi place foarte mult de o fata, imi place de ea de aproximativ 3 ani dar niciodata n-am avut sansa sa vorbesc cu ea asa cum sa spun eu, ca niste prieteni sau habar n-am cum sa ma exprim, in fine, intelegeti voi.
M-am cunoscut cu ea la ziua verisoarei mele si gen trecuse vreo ora si ele se distrau acolo iar eu ma jucam pe telefon, la un moment dat am lasat telefonul si ma uitam la ele pentru ca erau doar fete iar eu nu aveam ce sa fac.
Si imi aduc aminte ca s-a pus si ea pe scaun si am inceput sa vorbim despre excursia cu clasa, eram prin clasa a 5-a si la noi in scoala fiecare diriginte face excursie cu clasa in fiecare an.
Ea este in alta clasa.
Imi aduc aminte ca vorbeam despre locurile unde va merge ea apoi despre colegii de clasa, in fine, chestii normale. Mentionez ca avem amandoi 14 ani si suntem in clasa a 8-a la aceeasi scoala dar la clase diferite.
De atunci nu am mai vorbit, doar ne-am salutat, deci asta inseamna ca inca ma mai cunoaste laughing

Asa, si am ajuns unde voiam sa ajung.
Fratele meu mai mare este prieten destul de bun cu familia acestei fete. Sau asa cred.
Si eram in masina la el si am inteles ca la vara vom merge cu ei undeva intr-o excursie sunt 99% sigur ca asa va fi.
Mai sunt vreo 3 luni cred dar eu oricum sunt foarte fericit ca o sa mearga si ea si intrebarea e, cum as putea sa ma imprietenesc cu ea, adica sa ramanem prieteni, sa vorbim etc, tin la ea foarte mult si chiar daca nu o cunosc prea bine sper sa intelegeti cei care ati mai trecut prin asta.
Mersi daca ati citit pana aici,

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

N-o sa-ti fie greu avand in vedere ca o stati si o sa petreceti atata timp impreuna. Fii natural, implica-te si dupa ce se termina vacanta ii mai dai si tu mesaje s-o intrebi ce face si din astea si continuati sa mentineti legatura

| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să vorbești cu ea, să petreceți mai mult timp.