| Lala_6270 a întrebat:

Buna seara tuturor! As avea si eu o intrebare: care credeti ca sunt sansele de a ramane insarcinata daca prietenul meu a ejaculat in mine in prima zi de menstruatie? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Sweety_3695 a răspuns:

Stai linistita! Sunt sanse prea mici sa ramai insarcinata.Nu mai exista ovul care sa fie fecundat.Si te sfatuiesc sa nu iei pilula de a 2-a zi cum te-au sfatuit cateva persoane. E prea puternica si nu e necesara in situatia ta.Aceste pilule se iau in situatii mai complicate.Pe viitor protejeaza-te sa nu mai stai cu strestongue:*!

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In jur de 1%.

| Cătălina a răspuns:

Mici, mici.

| Cătălina a răspuns:

Nu lua pastila, deoarece accea se ia de maxim 2 ori in 12luni, iar daca incalci aceasta regula vei avea dereglari serioase in organism. Sansele de sarcina acum sunt mici.

| Kylexy a răspuns:

Sunt sanse mai bine ai lua pastila de a 2 zi si ai grija ca ea te salveaza doar de 2 ori pe an, data viitoare protejativa

| zayidee a răspuns:

Din punctul meu de vedere poti sta linistita. dar daca vrei...preventiv, poti lua pilula de a 2-a zi.

| GMan_3569 a răspuns:

Mici. 5-10%

| Dianka_4924 a răspuns:

In aceste zile cel mai probabil ramiisadFa-ti un test de dimineata si vezi rezultatele, nu te baza pe parerile noastre, sunt doar pareri, cel mai bine ar fi sa te cintrolezi ca mai apoi sa nu fie tirziu.Succes!:*

| Lala_6270 explică:

Deci sa-mi iau pastila de a 2-a zi sau sa fac ceva? Mentionez ca am mai luat-o in noiembrie