| 72o7489w a întrebat:

Buna seara, va rog din suflet raspundeti cat mai repede ca stau in stres de cateva ore...am facut sex acum 2 zile neprotejat, si a doua zi am facut un test...constient ca nu are cum sa mi arate din a doua zi cu exactitate, si am mai facut in seara asta unul, si a iesit o linie la C si una care se vede putin la T si am urcat repede in masina si m-am dus la farmacie, am luat pilula de a doua zi dar nu a trecut 48 de ore pe la 46 de ore a administrat o, va rog din suflet raspundeti repede care sunt sansele de a ramane insarcinata?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nici un test de pe fata pamantului nu-ti poate detecta o sarcina mai devreme de 21 de zile DUPA partida sexuala!

Sansele sa ramai gravida sunt mari doar daca erai in perioada fertila.

Oricum pastila de a doua zi ai luat-o inutil fiindca dupa 46 de ore nu mai are nici un efect pentru nimeni.

| 72o7489w explică (pentru Violleta2022):

Farmacista a spus ca pana la 72 de ore

| Violleta2022 a răspuns (pentru 72o7489w):

Sigur ca-i posibil pana la 72 de ore, dar procentajul de functionare scade cu fiecare ora de intarziere, dupa 24 de ore este 50%, dupa 48 de ore este de numai 20% iar la 72 de ore este deja 0%

| Violleta2022 a răspuns:

Nu am inteles totusi, de ce nu ati folosit prezervativ, ca nu musca, nu doare, nu manaca pe nimeni, nu costa decat 2 lei bucata si nici nu are efecte secundare pentru nici unul din voi, dar va ofera protectie 100% si stress 0%.

| sofisis a răspuns:

Doamne fereste laughing)))) Daca ai sub 18 ani sa zicem ca te mai inteleg. Daca ai peste, nu ai absolut nici o scuza pentru tampeniile pe care le-ai scris aici. Sa faci test la 1 zi sau 2 dupa contactul sexual si sa te sperii ca ti-a iesit pozitiv este ceva...wow. Cat despre pastila de a doua zi...ai luat-o destul de tarziu deci procentul de eficacitate este sub 50% in caz ca e ceva

| Crackman a răspuns:

Abia dupa 21-25 de zile de la cat trebuia sa iti vina menstruatia iti arata un test ce si cum

| Together a răspuns:

In principiu poti sta linistita. La cate zile esti de la ultima menstruatie?

| Anamaria420 a răspuns:

Poate ai mai avut contacte neprotejate si inainte de cel menționat mai sus, asa s-ar explica testul pozitiv. Pastila de a doua zi nu te ajuta daca esti deja însărcinată, se administrează înaintea ovulatiei pentru a o inhiba. Poate însă ai citit testul gresit. Mai cumpara un test tip stilou si urmeaza atent instructiunile de pe prospect.