| anonim_4396 a întrebat:

Sall all...am o intrebare daca am facut un test de sarcina si mi-a iesit prima linie mai rosie si a doua este nu se prea vede..Sunt insarcinata sau nu?

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cred ca nu esti, daca erai linile trebuiau sa fie la fel de rosii, oricum spre linistea ta repeta testul si sa fie diferit [ma refer la marca]fata de primul

| Sara2 a răspuns:

Daca a 2 a iesit stearsa in primele 10 minute esti insarcinata
daca a iesit dupa vreo juma de ora stai linistita

| Brunetzika18 a răspuns (pentru Sara2):

Ciaoo deci cand am facut testul in primele 10 min s-a vazut o linie mai rosie(mai colorata) si una se vedea mai putin colorata dupa o jum de ora culorile erau la fel de intense... oare sunt insarcinata?

| Sara2 a răspuns (pentru Brunetzika18):

Da evident ca esti
la inceput a 2 linie nu se vede la fel de intensa ca si prima
daca stii ca nu te-ai protejat....repeta testul la 14 zile de la ultimul contact sexual pentru certitudine

| ananyyo a răspuns (pentru Brunetzika18):

Din pacate pentru tine se pare ca da.repeta testul dar cu o alta marca si cu prima urina de dimineata, pentru a fi sigura(unele teste de sarcina pot da rezultate fals pozitive sau negative), culoarea mai deschisa a celei de-a doua linii nu inseamna ca nu esti insarcinata.bafta!

| Sara2 a răspuns (pentru ananyyo):

De ce din pacate? poate este din fericire
poate e casatorita si vrea copil
acum nu stiu, presupun si eu ca nu e totdeauna din pacate

| roxaa15 a răspuns:

Nu, trebuia sa iasa amandoua pentru a fi insarcinata

| babyalexa a răspuns (pentru roxaa15):

Ba chiar cred ca este.Nu exista era o linie mai putin colorata.2 linii inseamna sarcina, chiar daca a 2a este putin mai stearsa.Toate fetele pe care le-am cunoscut au avut aceeasi problema, cu linia mai stearsa.In toate cazurile a fost vb de o sarcina. dACA nu esti se vede clar doar 1 linie.

| culmea a răspuns:

Nu esti.