| raluk_1921 a întrebat:

Verisoara mea este intr-o relatie complicata cu un tip. Acesta a aflat recent cum ca fosta ar fi insarcinata in 2 luni, dar nu vrea sa dovedeasca. Verisoara mea nu stie ce sa faca: sa se desparta de el ori sa astepte pana se naste copilul? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Sa mai astepte cateva luni.
Daca respectiva e insarcinata,o va dovedi infatisarea ei fizica,o sarcina nu e un breloc,sa-l ascunzi in buzunar.
Si,daca e reala sarcina,sa nu se complice,barbatul cu care e incurcata,va avea parte de o multime de noi probleme,in care ar fi mai bine sa nu se implice...
Desi,daca ei doi se inteleg perfect si totul este in regula,nu stiu daca ar fi cazul sa dea bir cu fugitii si sa nu-i fie alaturi...e adevarat ca ar fi doar greseala lui si n-ar fi drept s-o plateasca si ea,dar daca exista dragoste,o va face cu entuziasm si nu-l va mai lasa sa greseasca!
Posibil ca fosta lui sa sustina doar, ca e insarcinata, de-asta spun sa astepte cateva luni.
Doar daca sarcina se confirma, are de ales ce sa faca.
Si asta, i-o poate spune doar inima ei si mersul relatiei in care e implicata!

10 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Verisoara ta este cu tipul asta pentru ce este el acum, nu pentru ce a fost acum 2-3 luni.
Motive de despartire sunt: lipsa de caracter, gelozia, nepotrivire, etc. Dar nu pentru ca cineva zice ca a fost cu el si a ramas insarcinata cu el.
Daca el vrea sa se reintoarca la fosta, atunci da, dar daca este credincios prezentului, atunci sa vada in continuare cum merge relatia dintre ei, si in functie de asta sa decida.

| NameHarris a răspuns:

Eu cred ca tipa aia ''panarma de felul el'' vrea sai strice relatia la verisoara ta deoarece nu vrea sa dovedeasca ca este insarcinata. Am patio si eu sa-mi spune fosta prietena ca este gravida cand eram cu altcineva i-am zis sa dovedeas na vrut si am asteptat sa vad daca ii creste burta dar nimicalaughing)

| petrescuionut a răspuns:

Sa aiba rabdare si sa se desparta de el

| Cherry94 a răspuns:

Sa astepte sa se nasca copilul si sa facace anume: 1. sa ii fure tipei tatal copilului, ceea ce e o badaranie, 2. sa il accepte pe ip in conditiile in care el renunta la fosta lui, el fiind un mitocan si 3. sa astepte sa se nasca copilul fiind a cincea roata la caruta. Ar trebui sa se gandeasca ca peste o vreme va putea fi si ea in locul tipeiwinking

| B0ne a răspuns:

E destul de complicată treaba.
Cel mai bine ar fi să se despartă de el, să-l lase să se gândească mai bine la ceea ce vrea.
Pentru că dacă nu vrea să audă sub nici o formă de copil și nu vrea să aibă grijă de el, ce gânduri de viitor poți să ai cu un asemenea băiat? Iar dacă vrea să aibă grijă de copil și să se preocupe mai mult de mama copilului și de copil, nu cred că i-ar convenii verișoarei tale.
Cel mai bine e să se despartă de el și să-l lase să-și adune gândurile.

| bluestrawberries a răspuns:

Spune-i sa nu gandeasca cu inima. Intr-o astfel de situatie logica ar trebui sa ia locul iubirii, daca nu toate cele 3 persoane+copilul care o sa se nasca vor avea de suferit. In primul rand trebuie sa se gandeasca la ea, nu cred ca i-ar placea sa "isi imparta" iubitul cu o alta femeie, pentru ca acesta fiind viitor tata o sa trebuiasca sa se intereseze de situatia copilului si a mamei. Daca apare copilul trebuie sa se gandeasca in felul urmator "Daca el va fi tata o sa se ingrijeasca de copil luand contact cu mama lui. Daca se impaca. Eu ce fac? Raman cu ochii in soare". Apoi trebuie sa se gandeasca si la el, care va trebui sa se imparta intre ea si cealalta "familie". II va fi foarte greu. Apoi trebuie sa se gandeasca la copilul ce va creste fara tata iar mai apoi la mama copilului careia ii va fi foarte greu. Sa se puna in situatia de a fi parasita cu un copil in burtica. Nu cred ca e prea placut. Trebuie sa ia in calcul toate variantele. Ar putea sa astepte pana cand e sigura ca respectiva chiar nu minte. Trebuie sa gandeasca logic si sa faca ce crede ea ca e mai bine pentru toti. Bafta.happy

| Methadona a răspuns:

Sa se desparta de el, o sa ii strice toata viata, si de indicat sa faca avort...

| raluk_1921 explică (pentru Methadona):

Nu vrea tipa aia sub nici o forma sa faca un test/ sa mearga la doctor sau sa faca avort. Sustine doar ca e gravida in 2 luni.

| raluk_1921 explică:

Va multumesc tuturor pentru raspunsurile acordate!

| stefypuf a răspuns:

Este o situatie un pic mai delicata. Acum hai sa o luam asa : daca verisoara ta se desparte de el, el o sa fie foarte deprimat si daca sta impreuna cu el se va simti neidreptatita intr-un fel. Deci ar trabui sa vorbeasca cu tipa aia si sa o convinga cumva sa faca un test de sarcina, apoi verisoara ta va sti ce sa faca. Mult succes! Sper ca am fost de ajutor!