| anonim_4396 a întrebat:

De vreo 2 saptamani am intalnit un baiat pe care il simpatizes si as vrea sa am o relatie cu el dar el inca sufera dupa fosta iubita (de care s-a despartit cam de vreo luna jumatate dar ea de o luna pana sa se desparta era cu alt baiat) si zice mereu ca nu stie ce sa mai faca si ca e suparat si zice ca nu stie daca e gata pentru o noua relatie. Am incercat sa ii fiu alaturi sa vorbim mai mult dar tot nu da semne sa ii treaca. Ce sa fac? Va rog dati-mi un sfat. sad

Dau fundita

1 răspuns:
| dimdem a răspuns:

Continua sa fii acolo pentru el si nu il forta caci ai putea strica totul. Daca chiar ii esti prietena vei avea rabdare cu el. Intre timp ai putea deveni din ce in ce mai afectiva dar cu pasi mici, astfel incat sa te asiguri ca nu ii dai impresia ca tu ai vrea sa fiti doar prieteni, astfel exista o posibilitate ca tu sa devii motivul pentru care el o sa treaca mai repede peste ea, si sa fiti impreuna. Intre timp incearca sa ii ridici moralul fara sa mai vorbesti despre ea cu el, decat daca o face el. Daca va continua, incearca o abordare putin mai directa si spune-i ca consideri ca nu are rost sa mai planga dupa ea.