| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara,

Vin si eu cu o nelamurire in legatura cu o tipa. Treaba sta in felul urmator: are o relatie de 3 luni cu un tip care a fost plecat afara, recent s-a intors, sta putin si iar pleaca, o sa vina din nou si o sa plece, din nou. Vorbesc cu ea foarte des, in calitate de "prieteni", ne cunoastem de fix o luna. Mi-a zis ca relatia usor se raceste cu el, daca e sa vina ceva de la sine ok, altfel ea nu o traga de relatie, el de cand s-a intors(3-4 zile) sunt cam seci reciproc. Problema e ca, a cam inceput sa imi placa de ea. Aseara ne-am intalnit mai multi, am baut ce e drept amandoi, dar nu betie crunta. Am cam inceput sa ne luam in brate, de maini, sa ne pupam pe obraz/gat, nu ceva obscen. Cand am dus-o acasa, statea "incolacita" pe mine cu capul pe umarul meu, nu zicea nimic, dar mi-a ramas pe retina imaginea asta. Nu sunt inca sigur ca simte ceva pentru mine, poate a fost doar de la bautura. Si in restul momentelor, glumim, radem ne luam in brate, dar.. Vorbesc cu ea foarte deschis, dar evita subiectul cu mine si ea, in schimb imi spune despre prietenul ei destule. Astazi m-am cam gandit doar la treaba asta. Ce imi recomandati sa fac? E grav rau?laughing

6 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna,

Eu cred ca ea e indecisa. Tu fii in continuare prietenul lui, decizie in final trebuie sa-i apartina ei. Vezi cum decurge relatia ei cu iubitul, iar daca se duce de rapa, pe cum spune ea, ii poti bate niste apropo-uri. Dar nu e frumos sa-i desparti si nici sa te bagi, ii lasi pe ei sa-si rezolve problemele.
Totusi daca vezi ca trece mai mult timp, iar ea nu ia o decizie, iti sugerez sa incetezi prietenia cu ea. happy
Succes!

| Violleta2022 a răspuns:

Situatia ei este complicata si faptul ca nu iti spune direct ca vrea sa fie cu tine si-ti vorbeste mai mult de celallat, este pentru ca isi doreste de fapt o legatura cu celalalt, poate din motive materiale, poate din motive de perspective pentru viitor.
Cert este ca, gandul ei este la celalalt, dar te foloseste si pe tine, daca tot esti dispus sa participi la jocul ei, desii nu vrea sa se implice prea mult cu tine, ca sa poata sa se duca la celalalt cand vine in tara.
Sfatul meu este sa ii dai pace si sa-ti cauti o fata care este pur si simplu a ta si pentru tine.
Una care in prezenta ta, vorbeste de alt baiat, nu va fi niciodata femeie buna pentru tine!

Cat priveste faptul ca s-a ancorat de tine dupa ce ati baut cateva pahare, a fost din joaca, nu din dragoste, nu din dorinta, pur si simplu se joaca cu tine!

| alexandrumarcu32 a răspuns (pentru Violleta2022):

De vorbit de el vorbeste ca o intreb eu, dar in general nu deschide subiectul singura, de la sine. Gandul ei nu prea este la celalat. Zic asta pentru ca de cand a venit, s-au vazut de 2-3 ori, in rest au vorbit doar prin mesaje. Mi-a zis cumva pe ocolite ca nu are o incredere fantastica in el. Nu vreau sa ma folosesc de detaliile astea, dar oricum. Am uitat sa precizez ca sunt momente in care ne "faceam aluzii", in gluma normal, in care vorbim cu iubire, baby, pui, etc...

| GoldenZenith a răspuns:

Fata te place, mai!

D-aia o da ca s-a racit relatia cu prietenul ei.

Te place sigur, sigur. altfel ramaneai in friendzone. dar dupa cum se vede, ea iti permite multe chestii.

| kandaraki a răspuns:

Sa iesi cu ea si vezi daca te place faceti sex

| FineAsHell a răspuns:

Cand oamenilor li se ridica alcoolul la cap isi dezvaluie adevaratele sentimente. Cu toate ca ea pare ca vrea sa fiti prieteni (de vreme ce spui ca nu esti sigur daca ar trebui sa fii cu ea) de fapt te place. Eu zic sa incerci, multa bafta!