| Cutezătorul4k a întrebat:

Buna seara, voiam sa va intreb daca se poate intampla ceva, de exemplu prieteniei mele ii place sa se joace cu penisul la păsărica ei, sa-l frece pe acolo, fara sa-l introducă in vagin. Tin sa menționez ca eu eram ud, era si lichid preejaculator de la mine si de la ea. Se poate produce ceva?

4 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Nu, nu se intampla nimic. Lichidul preejaculator il ai doar tu, nu si ea, ei doar i se lubrifiaza vaginul. Informati-va inainte sa faceti lucruri sexuale, nu mai fiti imaturi daca vreti sa treceti la urmatoarra etapa. Recomand canalul de Youtube barza vs sexul.

| AnotherGirl a răspuns:

Hello! Lichidul preejaculator poate conține spermatozoizi. Da, nu conține același număr de spermatozoizi precum sperma, dar tot vă expuneți la un risc. În plus, chiar și fără penetrare, sunt multe boli cu transmitere sexuală care se pot transmite astfel. Folosiți un prezervativ pentru confortul vostru psihic sau căutați împreună o altă metodă contraceptivă care să vi se potrivească. Stay safe!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, se poate întâmpla ceva.

| Emilian65 a răspuns:

Nu se in intampla nimic in aceasta situatie.