| Ciuffy001 a întrebat:

Buna seara,TPU! As vrea sa va intreb daca se poate intampla ceva daca aseara,sa spun asa, m-am jucat cu prietenul meu in sensul ca eram amandoi fara chiloti pe noi si s-a frecat cu penisul de mine! Ma ingrijoreaza doar acel lichid pre-ejaculator care a luat contact cu vaginul meu! Imediat cand mi-am dat seama de ce se intampla i-am spus sa inceteze. Mentionez ca nu a avut loc nici o penetrare happy Ce imi recomandati sa fac?puppy dog eyes Credeti ca exista posibilitate de a ramane insarcinata din aceasta inconstienta sad? Eram in a 12-a zi de ciclu menstrual! Multumesc mult pentru raspunsurile adecvate!

Răspuns Câştigător
| PsychologistT a răspuns:

Nu are ce sa se intampla, nu ai cum sa ramai insarcinata doar asa.

| Ciuffy001 explică (pentru PsychologistT):

Multumesc mult pentru raspuns!happy

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Păi vezi dacă îl inciti? Te stropeste.

| RAY a răspuns:

Nu

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă lichidul seminal ( sperma ) sau lichidul preseminal intră în contact cu secreţia ta vaginală, atunci EXISTĂ risc de sarcină!

Secreţia vaginală facilitează pătrunderea spermatozoizilor în vagin!

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva!"
- SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Vezi alte detalii despre lichidul preseminal la linkul :
http://www.clopotel.ro/......r-141.html

Toate cele bune.

| neutrino a răspuns:

Daca nu s-a frecat in tine, atunci ai scapat, dar asta nu inseamna ca vei scapa si data viitoare!

| Ciuffy001 explică (pentru neutrino):

Sunt constienta de asta happy Multumesc mult!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine iei pastila de a doua zi, pentru orice eventualitate.

Răspuns utilizator avertizat