| anonim_4396 a întrebat:

Este posibil ca o fata sa ramana gravida daca baiatul avea lichid preejaculator pe deget si a pus degetul pe zona genitala a fetei fara sa il introduca in vagin? Mentionez ca fata era in perioada fertila.

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In situatia prezentata se poate considera si aprecia ca atat teoretic cat si practic in proportie de peste 99, 9% NU se poate forma o sarcina din 2 motive si anume, lichidul preejaculator NU are in continutul sau spermatozoizi, iar adaca totusi prin absurd ar exista un spermatozoid pe deget, acesta ar putea sa ajunga din exteriorul ''pasaricii'' (de pe : vulva, labii, clitoris) pana in interiorul vaginului doar printrun fenomen de... ''teleportare'' big grin

| Emilian65 a răspuns:

Nu.

| Șurubelniță a răspuns:

Nu, dacă ai mâna pătată de spermă sau lichid preejaculator degeaba îi atingi vaginul că nu rămâne însărcinată. Doar dacă nu cumva e a doua fecioară Maria. Deși... fecioară probabil că ar mai putea fi doar ca zodie din ce ai spus tu?

| Adi88 a răspuns:

Daca evada un singur spermatozoid si ala se numea Sandocan, atunci se putea