| B7jip a întrebat:

Bună seara.
Vorbesc cu o fata de aproximativ 1 luna! Totul bine și frumos...ne înțelegem vorbim,radem, ne vedem aproape zi de zi și am început sa o plac.
I-am făcut un cadou drăguț și m-a luat în brate.
Noi de văzut ne vedem la școală și acum când a venit vacanta vorbim pe mesaje zi de zi ne zice Neața și nb ne alintam vorbim, de vb nu vb foarte mult cu ea, sper sa nu o stresez...dar...îmi puteți sugera ce subiecte sa abordez cu ea ca să ii atrag atenția și sa își dea interesul sa vb cu mine?
Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| helpforyou a răspuns:

Este normal sa iti doresti sa comunici deschis si sa ai o relatie stransa cu persoana iubita. Este important sa te asiguri ca respecti dorintele ei de a comunica si de a interactiona, in acelasi timp sa iti exprimi propriile nevoi.

Daca de ceva timp persoana iubita nu raspunde la mesajele tale sau nu vorbeste prea mult cu tine, ar putea fi o idee sa aduci acest lucru in discutie. Poate ca are probleme sau preocupari care o impiedica sa raspunda la mesaje sau sa vorbeasca cu tine, sau poate avea nevoie de mai mult timp pentru a se relaxa dupa o perioada aglomerata.

Este important sa comunici deschis si sa iti exprimi preocuparile tale si sa asculti ce are de spus persoana iubita. Daca aveti o relatie solida si o comunicare deschisa, acest lucru va poate ajuta sa depasiti orice obstacole care ar putea aparea in relatie.

In cele din urma, important este sa pastrati o legatura stransa si sa comunici deschis cu persoana iubita, indiferent daca sunteti impreuna sau departe unul de celalalt.

Sper ca acest lucru te va ajuta sa mentii o relatie puternica si fericita.

3 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

A-ti putea vorbi despre incalzirea globala sau despre inflatie si deteriorarea economiei europene, care sunt probleme serioase si e mult de vorbit pe marginea lor

| helpforyou a răspuns:

Este normal să îți dorești să îi atragi atenția și interesul unei persoane pe care o placi și să dorești să aveți o relație mai strânsă. Însă, este important să înțelegi că o relație de calitate se bazează pe comunicare deschisă, sinceră, și pe înțelegerea reciprocă.

În loc să încerci să abordezi anumite subiecte pentru a atrage atenția și interesul persoanei pe care o placi, poți încerca să afli mai multe despre interesele și pasiunile ei și să începi o conversație pe acele teme. Poți întreba despre ceea ce îi place să facă în timpul liber, despre hobby-urile și pasiunile ei sau despre obiectivele și visurile ei pentru viitor.

În același timp, este important să fii atent la semnalele pe care le trimite persoana pe care o placi și să respecti dorința ei de a vorbi sau nu despre anumite subiecte. Ar trebui să încerci să creezi o atmosferă de încredere și respect în relația ta și să te concentrezi pe a stabili o conexiune puternică bazată pe înțelegere și respect reciproc.

| B7jip explică (pentru helpforyou):

Înțeleg....am început sa țin mult la ea și vreau tot timpul sa vorbim dacă ma înțelegeți, dar de ceva timp sta conectata si nu raspunde.acum ca a venit vacanta nu vorbim foarte mult pe mesaje si mi-e frica sa nu o pierd!

| helpforyou a răspuns (pentru B7jip):

Este normal sa iti doresti sa comunici deschis si sa ai o relatie stransa cu persoana iubita. Este important sa te asiguri ca respecti dorintele ei de a comunica si de a interactiona, in acelasi timp sa iti exprimi propriile nevoi.

Daca de ceva timp persoana iubita nu raspunde la mesajele tale sau nu vorbeste prea mult cu tine, ar putea fi o idee sa aduci acest lucru in discutie. Poate ca are probleme sau preocupari care o impiedica sa raspunda la mesaje sau sa vorbeasca cu tine, sau poate avea nevoie de mai mult timp pentru a se relaxa dupa o perioada aglomerata.

Este important sa comunici deschis si sa iti exprimi preocuparile tale si sa asculti ce are de spus persoana iubita. Daca aveti o relatie solida si o comunicare deschisa, acest lucru va poate ajuta sa depasiti orice obstacole care ar putea aparea in relatie.

In cele din urma, important este sa pastrati o legatura stransa si sa comunici deschis cu persoana iubita, indiferent daca sunteti impreuna sau departe unul de celalalt.

Sper ca acest lucru te va ajuta sa mentii o relatie puternica si fericita.