| Panteraa a întrebat:

Vorbesc cu un baiat de cateva luni. Ne intelegem foarte bine si pana acum nu de mult ne alintam in tot felul ca niste iubiti si ne comportam ca 2 iubiti doar ca in gluma pe chat. In realitate ne vedem foarte rar caci suntem din localitati diferite, el fiind de la bunica. Problema este ca nu luam chestia asta in serios pana acum nu de mult cand l-am vazut si dintr-o data parca am simtit ceva mai mult decat o prietenie si o joaca stupida. Si cand ne-am vazut tot ma imbratisa si ma lua de mana. Mi-ar placea sa fie ceva intre noi, dar el acum nici nu ma mai baga in seama, doar daca ma bag eu si imi raspunde de parca ar fi obligat. Nu se mai comporta asa dragut cu mine. NU are prietena ca sa il opreasca sau ceva. Cum as putea sa ii atrag din nou atentia sa fie ca la inceput macar daca nu ceva mai mult?

Răspuns Câştigător
| CostacheGiani15 a răspuns:

Buna, problema ta este una foarte delicata, deci trebuie cam mult de lucrat la acest capitol in care esti tu. Deci baiatul nu te mai baga in seama...ori nul mai atragi cu nimic ori prieteni lui la convins sa se desparta de tine ori si-a gasit alta prietena, ori si-a dat seama ca o relatie la distanta nu o sa mearga. Nu te speria se poate rezolva aceasta problema numai daca vrei si tu desigur. Trebue sa faci un efort in plus pentru tine dar iti trebuie si timp ca sa reusesti. Daca esti dispusa sa acorzi ceva timp pentru a te face o fata mai atragatoare si pentru a-l face din nou sa te iubeasca trebuie sati acorzi putin timp. Hai sa incepem, in primul rand fate din ce in ce mai remarcata sa se vorbeasca despre tine, fal sa regrete ca nu te mai are, acordati timp la aspectul fizic, daca ai facebook e si mai bine fa cateva poze mai senzuale fa in asa fel incat sa fi o fata seducatoare, cand te mai intalnesti cu el incerca sa fi putin mai idiferenta nu-i arata din prima cal placi fal in asa fel incat sa se chinue sa te cucereasca el pe tine. Inca ceva noi baieti stiind ca fata respectiva ne place o mai lasam balta si ne ducem la alte provocari deci devino o provocare pentru el. Incearcal sa-l faci cat mai gelos. Cand va mai intalniti el va mai incerca sa te sarute ori sa puna mana pe tine deci nu cade din prima in plasa mai refuzal fa in asa fel incat sasi doresca acel lucru atat de mult incat sa faca orce si ai sa vezi o scimbare foarte mare in comportamentul lui. Bafta in tot ce ti-am zis sper ca am fost de ajutor incearca si ai sa vezi cum tot se va schimba de la sine daca faci ce ti-am zis pe langa asta o sa starnesti si atentia altor baieti. Tine minte esti o fata frumoasa si nimic nu ti se va intampla.

8 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Probabil acea "joaca" de la inceput si-a pierdut din farmec. Nu prea mai ai ce face in cazul asta.
Doar nu te chinui prea mult, esti abia la inceput.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu cred ca el s-a plictisit. N-ai sa reusesti sa-l atragi cu nimic. Continua-ti viata.

| AdyAdeluş a răspuns:

Bun venit in lumea meaa. happy Mda, interesanta situatie. Nu sunt cea mai in masura sa dau sfatul luand in considerare ca sunt in aceeasi situatie dar banuiesc ca poti incerca, data viitoare cand va vedeti sa fii mai tandra cu el, poate nu va trebui sa ii zici ca il placi, poate se va prinde singur. Multa bafta.winking

| sori88 a răspuns:

Poate e timid...

| Psihedelic777 a răspuns:

Pai desi stiu ca iti spun degeaba si ca o sa faci tot cum vrei tu( pentru ca asa este cand te indragostesti), chestia cu realatia la distanta este detul de urata.Eu am mai trecut prin asta si stateam chiar mai arpoape, a fost frumos, ne intelegeam de minune si eram cel mai fericit...dar in final a iesit cum nu se puteam mai prost si am suferit foarte mult.Nu vreau nici sa iti naruiesc visele, pentru ca exista si posibilitatea ca voi 2 sa fiti fericit si sa va iubiti.Dar crede-ma ca este greu si ar fi pacat sa suferi si tu. Oricum daca el nu prea te baga in seama nici macar la calculator, pe chat sau asa, nu e prea ok.Inteleg daca este mai timid(si eu sunt) dar macar un mesaj sau asa ar trebui sa scrie.E greu cand nu sunteti mai aproape unul de altul, pentru tu nu sti cu cine sta, cu cine umbla, cand si ce face.Si nici el nu stie de tine.Lumea poate fi parsiva.Sa iti spuna ca e cu niste prieteni dar de fapt sa fie cu una in brate.Nu vreau sa te speri sau sa te ingrijorez dar crede-ma ca exista si posibilitatea asta.E bine ca v-ati vazut, ca era apropiat de tine.Dar din moment ce nu mai e asa dragut cu tine si nu mai e asa atasat, nu il poti forta indiferent ce i-ai zice.Stiu ca nu iti place sa auzi toate astea, dar mai bine suferi un pic acum decat sa suferi mai mult mai incolo. Tine legatura cu el, vorbiti, fiti prieteni fi alaturi de el, dar daca nu vine si de la el mai mult nu poti forta lucrurile.Incearca sa nu mai stai asa atasata de el desi este greu. Daca ar fi tinut la tine, ti-ar fi scris mai mult, te-ar fi sunat, ar fi fost mai dragut cu tine. Oricum lasa lucrurile sa curga de la sine, nu grabi si nu forta nimic.Nu iti face griji si stai linistita.Se v-a rezolva pana la urmahappyBaftahappy

| EvaDuarte a răspuns:

Astfel de lucruri nu ar trebui fortate. Poate se simte amenintat de aceste schimbari. Lasa-i putin spatiu sa vezi ce va face in continuare

| Ciprian_Dragut_1999 a răspuns:

Sunt baiat si iti spun ca el se comporta asa poate pntr ca el place dar crede ca exagereaya sau un prieten i a pus tampenii in cap cu tatru si din astea.mai bine vb cu el in fata si spune i tot.

| laurentiu16660 a răspuns:

Trimite o poza in costum de baie laughing)