| enmaai a întrebat:

Va roog! De cateva zile vorbesc cu un baiat^__^ este din scoala. cu doi ani mai mare el a 10-a eu a 8a. Vorbim si prin mesaje si radem impreuna..arata foarte binebig grin ..In fine dar de obicei el gaseste subiecte de discutie si azi mi-a zis cand eu m-am dus la bucatarie:[ Daaa mai zi si tu cevaalaughing ]- Nu stiu ce discutii sa abordez dar nu am luati cu: Ce hobbyrui are filme. etc :-s... Sau cea mai facut...va rog ..repedeecryinglaughing Multumesc. Dau funda ^__^

1 răspuns:
| AnyAda a răspuns:

Nu ar trebi sa iti pui problema asa, pentru ca, din moment ce el gaseste in general subiecte de discutie, ar trebui sa dezvolti subiectele respective si veti trece asa de la un subiect la altul. Dar, in orice caz, daca nu vrei sa vorbiti despre filme, hobby-uri si despre ce va place, nu prea stiu despre ce ati putea vorbi. Cauta lucruri pe care le aveti in comun, mai ales daca sunteti din aceeasi scoala, sigur vei gasi. Trebuie sa fie vreun profesor mai ciudat, sau nu stiu, ceva, ca in orice scoala. Vorbiti despre muzica, despre alte persoane, despre el, incearca sa-l cunosti mai bine, sa vezi ce pasiuni are, caci doar asa vei sti ce trebuie si ce nu sa discuti cu el. Bafta!