| Gabriella_1938 a întrebat:

sfaturi va rog
Am 17 ani si imi place de un baiat care e in clasa cu mine. Azi s-a suparat pe mine pentru ca i-am spus : " de ce vorbesti? nu te-am bagat pe tine in seama" chestia e ca si el vorbeste asa cu mine dar azi s-a suparat prea tare pe mine.
Nu stiu ce sa fac, si lui ii place de mine dar el asculta gura lumii ( adica pe cei din clasa) si nu stiu ce sa fac ca sa nu mai fie suparat pe mine.
M-am gandit sa il tratez cu indiferenta.
E bine ceea ce vreau sa fac?
Un sfat va rog... fundita

Răspuns Câştigător
| -=AleCS=- a răspuns:

Cand nu sunte-ti singuri tratea-zal la fel, dar cand sunteti singuri vb ca oamenii cu el

5 răspunsuri:
| LifeFail a răspuns:

Sfatul meu ar fi sa nu il bagi in seama o perioada.
Daca si lui ii place de tine, ar fi mai bine sa nu vorbesti cu el o perioada, pentru ca sigur o sa simta el nevoia sa vorbeasca cu tine.
Deci, dupa cum ai spus, trateaza-l cu indiferenta! Sigur va functiona. O spun din proprie experienta.
Te pup:X

| Gabriella_1938 explică:

Nu sunt fitoasa.Doar ca il tratez la fel cum ma trateaza si el pe mine.
Dar el se supara si eu nu am voie sa ma supar. sad

| -=AleCS=- a răspuns:

Am citit si cei ce au postat ceilalti... si in momentul asta asi zice ce-va pentru care probabil asi lua ban pe TPU

dc sa il tratezi cu indiferenta? crezi ca va ajuta? ce minte aveti fetelor doamneeee un baiat pe care l-ai facut sa se simta prost, mai il si ignori ai vrea sa vine ca si cainele la stapan la tine?

macar fi prietenoasa cu el sa vada ca "ai glumit"

| ZuAgain a răspuns:

Crede-ma daca vrei sa fi cu el nu mai fi asa fitoasa si nu-l trata cu indiferenta pentru ca asa nai nici o sansa

| 7fold a răspuns:

Depinde si de firea lui acuma...incearca sa vorbesti cu el poate acum crede ca nu-ti place prezenta lui... spune-i ca il iubesti/placi si poate o sa vrea sa fiti impreuna dar ia-l usorhappy