| BabyThisIsMe a întrebat:

Buna!
Simt ceva pentru un profesor universitar...nu pot sa ma aruc sa zic iubire, dar clar e ceva.
El e un om... elegant, manierat, cu o anumita pozitie inalta in facultate, greu de abordat si stiu ca nu si-ar risca meseria pentru mine. ( cel putin asa cred)
La cursuri se uita mereu la mine, cand explica orice eu sunt prima pe care o priveste, mi-a dat + uri mereu la cursuri, cand ne vedem in facultate imi arunca priviri, dar eu nu am curajul si nici nu as sti cum sa il abordez. Ce sa fac? Da sa il uit, dar.
Precizez ca acum nu imi va mai fi profesor, l-am avut doar un an. Diferenta de varsta e normal ca e mare...doar e conferentiar.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Riscant? N-am inteles in ce sens. Unori (exista cazuri concrete)relatia dintre studenta si asistent/lector/conferentiar sau chiar profesor a devenit PERMANENTA si cu final chiar foarte fericit. Din contra ar trebui sa fii chiar foarte mandra si increzuta/infatuata fata de cei care si-ai dat seama/au observat afinitatea profesorului respectiv fata de tine si te-a ales pe tine dintre multe alte potentiale ''prietene, iubite, victime''. Este mai mult decat suficient mail-ul lui. Trebuie doar sa-l folosesti. Succes!

19 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Atractii si priviri au fost si vor fi mereu, intre cele 2 categorii - mai ales daca arati bine, ai sani marisori si el e deja satul de ce are acasa.
Si daca nu iti mai este profesor, nu e deontologic si e si foarte riscant pentru ambii sa incercati o relatie, el avand cel mai mult de pierdut, daca se afla!
Daca riscati si faceti "ceva", tu risti sa fi destul de dezamagita, pentru ca el fiind foarte atras de tineretea si fragezimea ta va termina imediat (ejaculare precoce) si nu se va simti foarte confortabil.
Dar, daca tu esti inteligenta, il vrei tare, si ai deja niste parteneri la activ, iti place destul de mult si stapanesti deja niste tehnici si atitudini corespunzatoare, sunt destule sanse sa va simtiti bine amandoi.
Diferenta de varsta nu e o problema in sine, ci doar mentala!
Mai poti astepta sa absolvi, si sa il cauti atunci. va fi foarte flatat si, cine stie, poate va fi ceva mult mai fain decat acum.

| BabyThisIsMe explică (pentru PsihoSex):

Am uitat sa zic ca nu e casatorit. Evident ca nu am de unde sa stiu daca iubita.dar faptul ca nu e casatorit ma face si mai mult sa. vreau sa incerc. Stiind ca nu sunt copii la mijloc. Are 39 ( face 40) si eu am 22. Dar varsta nu ma intereseaza deloc, nu ma tenteaza nici financiar, e normal ca are o situatie buna ca e profesor universitar, dar nu e milionar sau ceva. Imi e frica pentru el mai mult... daca isi va pierde postul va fi din cauza mea

| PsihoSex a răspuns (pentru BabyThisIsMe):

Tocmai, de aceea am si facut referire la codul deontologic. el din asta traieste, nu din ceva relational sau familial. 18 ani doar pentru o relatie mai mult sau mai putin lunga nu constituie o problema. o spun din experienta similara, fara sa fiu cadru didactic, m-a abordat o studenta, care m-a placut tot asa, pentru ce si cum eram, ea avand doar de invatat de la mine, etc. doar ca nu a prea fost de caracter, din pacate. trist, la 20de ani ai ei.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru BabyThisIsMe):

Nu exista nicio lege (nici etica si/sau morala) prin care sa fie interzise relatiile dintre profesori si studenti indiferent de natura relatiilor respective. Poti avea cu respectivul profesor absolut orice relatie indiferent de statutul lui social. Iar diferenta de varsta este absolut nesemnificativa mai ales in cazul unei posibile aventuri cu o tanara apetisanta careia nici un barbat ''intreg la mine'' nu i-ar da cu piciorul. happy. INCEARCA. big grin

| BabyThisIsMe explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc pentru raspunsuri! Cat despre fizic, sunt miniona ( 1.63), dar arat ok

| corbulalbrosu a răspuns (pentru BabyThisIsMe):

Daca n-ai stiut sau n-ai aflat (inca), trebuie sa stii ca minionele sunt considerate pe buna dreptate ''bibelouri fragile de portelan'' care trebuie sa fie tratate corespunzator statutului lor si din acest motiv exercita de regula o atractie deosebita asupra majoritatii barbatilor. Reprezinta un atu deosebit, de care te-ai putea folosi si... ai putea ca mereu sa-l exploatezi cu succes. big grin

| BabyThisIsMe explică (pentru BabyThisIsMe):

Adica..sigur e atras de mine, femeile isi dau seama dupa priviri. Cred ca stiti si voi cand cineva va arunca priviri de ' Te cam vreau'

| BabyThisIsMe explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc mult pentru raspunsuri! O sa incerc cand incep facultatea sa vorbesc cu el, dar e atat de greu...deja colegii au observat si ei ( ca si mine) ca el are o slabiciune pentru mine si e riscant. Nu am numarul lui de telefon...am numai mail ul.

| BabyThisIsMe explică (pentru corbulalbrosu):

Cand citesc raspunsurile simt ceva in stomac... daca asta simt numai citind, cand si daca o sa apropii de el cum oare va fi

| corbulalbrosu a răspuns (pentru BabyThisIsMe):

Oare cum altfel ar putea fi o asemenea intalnire? Bineinteles cu nelipsitele si nestavilitele roiuri de fluturasi de rigoare si imposibila evitare a inundarii ''catastrofale'' a ''pasaricii''. Din acest motiv trebuie ca din timp sa fie fixat absorbantul necesar si in poseta sau gentuta cateva servetele umede dar care in mod obligatoriu sa fie lipsite de orice miros sau parfumare/inmiresmare.

| WaterDrop a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Vulpe parsiva ce esti tu! happy

| corbulalbrosu a răspuns (pentru BabyThisIsMe):

Riscant? N-am inteles in ce sens. Unori (exista cazuri concrete)relatia dintre studenta si asistent/lector/conferentiar sau chiar profesor a devenit PERMANENTA si cu final chiar foarte fericit. Din contra ar trebui sa fii chiar foarte mandra si increzuta/infatuata fata de cei care si-ai dat seama/au observat afinitatea profesorului respectiv fata de tine si te-a ales pe tine dintre multe alte potentiale ''prietene, iubite, victime''. Este mai mult decat suficient mail-ul lui. Trebuie doar sa-l folosesti. Succes!

| WaterDrop a răspuns:

Cu siguranta nu`i va displacea putina aventura cu o caprioara tanara asa ca tine.Are nevoie doar de putina incurajare.Fa`i o surpriza si asteapta`l pana cand termina cursurile si se indreapta spre masina. Taie`i calea si spune`i "-Vreau sa va multumesc pentru orele minunate pe care ni le-ati oferit.Ce as putea face in aceasta priviinta?" (plimba`ti degetul pe cravata lui in tot acest timp si trage`l usor de ea inspre tine, nu tare si nu prea mult, in timp ce te si apropii usor de el) "-Ce spuneti de o cafea?".

| BabyThisIsMe explică (pentru WaterDrop):

Isi parcheaza masina in curtea facultatii, nu pot sa fac asta

| WaterDrop a răspuns (pentru BabyThisIsMe):

In alta parte atunci, unde nu`i prea multa lume atunci. Putina imaginatie nu strica >.>

| Yon1470 a răspuns:

Bravooo,vei fi cea mai deosebita fata de pe Terra, cum nu a existat vreodata. Daca asta-i visul tau de facultativa si-ti doresti sa stai in genunchi pentru un profesor care-i greu de abordat, elegant si manierat, cu siguranta aspiri la ceva maret in viata si vei reusi prin propriile puteri! Succes si profita din plin! Poate cu putin noroc, iti faci si un renume!

| NRazvan a răspuns:

Cand esti un student bun profesorii te trateaza altfel. Eu am ajuns chiar sa dau mana cu ei cand ne intalnim prin facultate. Exista posibilitatea sa iti fi facut niste sperante cam degeaba.

| BabyThisIsMe explică (pentru NRazvan):

Ideea e ca el e un profesor dur, adica cu toti ceilaltiali e altfel, e un profesor urat de multi.
Si eu am stat un an sa vad daca insista asa cu mine, si cand 3 colegi/colege pe zi fac glume ' S a blocat iar pe tine, ai vazut cum se uita la tine? ' si altele asemenea parca nu sunt chiar nebuna

| NRazvan a răspuns (pentru BabyThisIsMe):

Este un profesor urat de toti cei care vor sa treaca examenele pe ochi frumosi, este un profesor cu pretentia ca lamateria lui sa se invete. Este normal sa fie mandru si sa trateze diferit persoanele care invata si ii raspund la cursuri.

| BabyThisIsMe explică:

Multumesc...nu am curaj inca, imi e frica pentru el in primul rand. Dar. poate candva imi voi face