| Superagent00 a întrebat:

Buna,simt nevoia sa ma uit la filme porno si nu vreau sa o mai fac,nu vreau sa ma mai uit, ce sa faccc? ajutorrrr!

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Numai te uita

Răspuns utilizator avertizat
| SG1995 a răspuns:

Un viciu, chiar si cel pornografic apare intotdeauna dintr-o insatisfactie, iar cum intre dependenta cu caracter sexual si problemele emotional de ordin amoros exista cumva o legatura, iti recomand cu caldura un psianalist.

| Seba2013 a răspuns:

1 Sofia te va ajuta sa intelegi justitia divina.
https://en.wikipedia.org/wiki/Sophia_(wisdom)

2 Daca justitiei ii vei da stima, ea o sa te faca sa fii disciplinata.
https://en.wikipedia.org/wiki/Aidos
Ecclesiasticul 21:12: Cel care păzeşte legea
Deuteronom 29:19 să nu se laude în inima lui şi să zică: ‘Voi avea pacea chiar dacă aş urma după pornirile* inimii mele
Numeri 15:39 să vă aduceţi aminte de toate poruncile Domnului, ca să le împliniţi şi să nu urmaţi* după poftele inimilor voastre

3 Disciplina(aidos) te face sa fii "PRUDENTA" si astfel te va feri de multe rele.
https://en.wikipedia.org/wiki/Phronesis
Proverbele 14:16 Înţeleptul* se teme şi se abate de la rău, dar nesocotitul este îngâmfat şi fără frică.
Proverbele 14:14 Nelegiuitul se va sătura de căile sale şi omul bun de roadele sale.
Lucrurile acestea sunt un pic mai grele de explicat, trebui experimentate, iar asta numai un crestin poate sa le experimenteze.
Lumina care este de la Dumnezeu, prudenta, legea, intelepciunea, taria, cumpatarea, etc., sunt diferite de cele sociale.
Legea pozitiva(sociala) nu este ca Legea divina... legea divina discerne lucruri pe care legea pozitiva le trece cu vederea, pe ei ii intereseaza ca legea sa fie cat mai ambigua ca sa fiti fara referinta, iar fara referinta sunteti controlati mai usor.
Nu sunteti atentionati in legatura cu transgresarea legii si nici nu stiti unde va poticniti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te uiti?! Duuuh...
Atata timp cat nu faci asta incat sa iti incurce alte activitati sau sa deranjeze pe alti, nu e nicio problema.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru Superagent00):

Du-te si uita-te ca nu se intampla nimic rau! Valeo doamne...

| Denly a răspuns:

Gandeste-te la altceva

| Helenaisdrug a răspuns:

Poti sa te uiti linistit la filme porno, nevoia e normala, pana nu ajungi sa stai 12h/zi pe pornhub si sa stii absolut toate filmuletele nu ai motive de ingrijorare, foloseste multa vaselina si crema de pantofi cand te masturbezi pentru ca ajuta la o erectie mai puternica + lubrifiere de calitate, si ai grija atunci cand iti dai drumul sa nu ratezi nici un loc din baia de la mc donalds uniriii! Te pup :* distractie placuta!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Helenaisdrug):

laughing)...iti bati joc presupun."vaselina"