| anonim_4396 a întrebat:

Nu am avut niciodată o iubită până la 17 ani și uneori sentimentul singurătății este copleșitor. Simt că nu voi găsi niciodată pe cineva care să mă completeze.
Eu am plăcut multe fete, numai că ele m-au refuzat mereu. Învăț bine, nu asta este problema.
Simt nevoia să am lângă mine o ființă caldă, empatică, inteligentă, care să mă sprijine în visurile mele.
Voi cum gestionați situația asta?
Nu vreau filme porno sau masturbare pentru că este păcat și oricum cred că îmi vor crea mai multe frustrări pe timp îndelungat.

22 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

M-am impacat cu ideea ca fara masina de fițe nici naiba nu te ***. poti sa arati mega style fizic si imbracat daca nu ai un vehicul atragator. Cu masina ai arma perfecta sa atragi sexualele temporare, asa traiesc le vanez cu masina. De durata ma insel sa fie libera vreuna

| RAY a răspuns:

Eu vin dintr o generatie in care nu era asta ceva asa anormal, problema era dupa 25 cand toti iti spun unde ti nevasta, copii, 17 ani nu e o tragedie,trebuie si sa stii ce vrei in primul rand, sa fii constient de tine nu ca asa vezi tu la alti, asta se dobandeste prin experiente, inca esti mic, eu am 30 si nu am avut, asta e, si asa existenta e absurda, daca ai un fizic placut vei gasi

| ForeverAlone97 a răspuns:

Nu fii trist, la varsta ta ai sanse sa iti gasesti pe cineva. Eu am 23 de ani, nu am avut prietena niciodata si nici nu cred ca o sa mai am. Nu cred ca vrei sa stii prin ce stari trec zilnic.

| Jany123Jane a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Nu, ca la 23 de ani esti in baston.
Ma mir cum de nu va puneti funia de gat la cat de disperati sunteti.
De parca totul se rezuma sa ai pe cineva si toti trebuie sa avem la aceeasi varsta.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru Jany123Jane):

Ia uite cine s-a trezit sa vorbeasca. Tu nu ai idee ce inseamna sa iti iei refuzuri pe banda rulanta. Dar asta e, nu toti avem gene bune.

| Jany123Jane a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Pai, daca vrei fete foarte frumoasa.
Cauta una ca tine, ca na, stii daca esti prea urat sau nu.
Te refuza ca vrei prea mult.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru Jany123Jane):

Mi-am luat refuzuri si de la fete care nu aratau bine deloc. Asta e, m-am impacat de mult cu ideea ca am sa mor singur.

| alexalx1234 a răspuns:

La cum sunt fetele în ziua de azi, mai bine singur. Crede-mă.

| anonim_4396 explică (pentru alexalx1234):

Nu pot să fiu de acord.
Există și azi o grămadă de fete cu capul pe umeri. Problema este la bărbați, că nu știu să le abordeze. De exemplu, dacă te porți ca un prieten cu ea și după îi spui că o iubești, normal că te va refuza. Și eu am avut acest comportament.
Acum încerc să îl diminuez.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Roagă-te și Dumnezeu să te asculte... El știe despre tot ce ai tu nevoie și îți va purta de grijă dacă Îl asculți.
Mă bucur că mai există tineri cu mentalitatea ta...care înțeleg că păcatul nu le poate aduce decât nefericire.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Frate, las-o naiba de treaba, ai 17 ani si vrei femei, eu stiu ca societatea influenteaza sexul si dragostea asta ca-n filme de romantica cu dragoste nebuna si plina de erotism unde totul e perfect prin mass-media, dar las-o naiba ca ai 17 ani nici major nu esti si mori de suferinta ca n-ai iubita. Uita-te in oglinda, ai trait abia 10% din viata asa si te vaiti ca mori ca n-ai iubita. Sunt oameni fara sa fi avut o relatie pana la 40 de ani si tu mori de la 17 ca n-ai femei. Iesi in natura, alearga, invata pentru scoala in avans, lasa naiba iubita ca vine ea.

| alexalx1234 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vine pe naiba. Daca vrea sa vina ar trebui sa puna mana si sa faca bani grei pentru a isi lua masina scumpa si o vila luxoasa, altfel nici macar o fata, indiferent de aspectul ei fizic nu se va uita la el.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Am trăit cam 25% și mă gândesc că dacă nu am reușit să îmi fac până acum, nici nu voi mai reuși în viitor.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Problema ta nu e iubita, e imaturitatea.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Cel mai bun raspuns, nu o puteam spune mai bine! Sa citeasca toti raspunsul tau si sa invete ceva din asta, e un sfat decent pentru toti care isi pun cruce ca n-au iubita...

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Lipsa atractiei fizice

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tu nu ai nevoie de o iubita. Ai nevoie de o mămică, probabil nu ți-a oferit maicăta destulă afecțiune când ai fost mic. De aia o cauți așa disperat in alte fete.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ba da, nu asta este problema. Dar când îi văd pe ceilalți cum seduc femei simt că este ceva în neregulă cu mine.

| Catalin77945 a răspuns:

O sa-ti gasesti stai calm, mai bine persoana potrivita si odata, decat multe si rele

| Jany123Jane a răspuns:

Unii nu au ce manca, unde dormi, altii sunt pe patul spitalului, iar tu te plangi la 17 ani ca nu ai pus mana pe o fata.
Ce penibil!
Mai bine ai face ceva productiv, ceva ce sa te dezvolte.
Femei o sa ai toata viata. Ia du-te si vorbește cu una sa vezi ce te baga in seama.
Acum sa nu aspiri la ceva presus tie.

| anonim_4396 explică (pentru Jany123Jane):

Am încercat, dar am fost refuzat pe bandă rulantă.

| Anonimulantisocial17 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi stuatie si nu mai suport