| onegirlintheworld a întrebat:

Buna sint atit de dezamagita.Prietenul meu cel mai bun...il plac foarte mult si nu stiu ce sa fac.Intr-o zi la disco l-am invitat la un dans si el a zimbit si a spus nici o problema.Am dansat, m-a strins in brate atit de mult cu asa o caldura...nu stiu am simtit o caldura, dragoste nu stiu, nu va pot explica, eu l-am strins in brate, si el la fel.Toti spuneau ca dansam ca doi indragostit. Dupa aia am mai glumit eu ma jucam in parul lui el se ridea.Doar ca a doua zi, prietenul lui mi-a spus ca el nu vrea sa fie cu mine, si eu i-am spus ce a spus prietenul lui.si el mi-a spusaca mi-ar placea de tine oricum lui nu ii voi spune, dar mie de tine nu imi place.

El stie ca il plac, e atit de dulce, are ochi albastri ochii pe care i-am cautat intotdeauna la un baiat, are un par moale, il iubesc atit de mult, doar ca imi este cel mai bun prieten doar. Ce sa mai fac? Nustiu ce sa mai fac.

Cind sintem fata in fata am impresia ca ma place, vorbeste cum nu vorbeste cu altele. Dar pe mess imi spune ca nu ma place. E foarte amuzat, si imi place foarte mult de el.
Nu e o zi fara sa ma salute pe mees si sa ma intrebe ce fac si cum ma simt

Răspuns Câştigător
| Adel45 a răspuns:

Eu cred ca si el te place pe tine doar ca e mai timid sa o arate. Ar trebui sa il intrebi serios despre ce simte, da nu pe mess. Poti sa ii propui sa iesiti la suc undeva unde puteti discuta in intimitate.

| roxyyyyy a răspuns (pentru Adel45):

Hey! Si mie mi s-a intamplat la fel.Cel mai bun prieten a vrut sa fie cu mine, pana la urma am acceptat dar cand ne.am despartit s-a stricat toata prietenia si absolut TOT intre noi. Acum regretam aman2 ca am avut o relatie.Acum sfatul meu este ca ar trebui sa il intrebi fata in fata sa ii vezi reactia; poate te va saruta, va vedea cat tii la el si cat il iubesti, dar sa nu il disperi cu multe intrebari pentru ca se va raci.te asigur! El simte o atractie pentru tine :*:*

2 răspunsuri:
| mikkimini a răspuns:

Ceea ce spui tu,pare a fi foarte complicat, mai ales pentru tine.un sfat bun ar fi sa iti asculti inima, dar asta ar fi cam greu.
tu esti orbita de el.nu realizezi ca poate el isi bate joc de tine!
oricum, fa ceea ce simti tu.asculta-ti inima,deoarece nimeni nu iti poate controla sentimentele, iar daca da gres, asta e! omul din greseli invata!