| Rule a întrebat:

Sint impreuna cu o fata de un an.Ne-am atasat si ne-am cunoscut unul pe altul foarte bine.Si eu sint sigur in alegerea mea, si as vrea sa imi construiesc viitorul alaturi de ea(am 17 ani) cel putin sa incerc.Dar parintii sint impotriva, 1-zic ca e prea devreme sa ma intilnesc,ca trebuie sa inveti, si 2- nu le este pe plac fata(recunosc ca nu ii pe placul lor,da nu am ce-i face).Am multe certuri din cauza asta,prea multe,dar eu nu vreau sa renunt la ea,eu o stiu,stiu cum e ea in suflet,si vreau sa ramin cu dinsa, dar si cu parintii in legaturi bune vreau sa fiu.Dar totusi sint unele lucruri unde parintii nu au ce se baga..Deci ce m-ati sfatui voi,sa ma lupt mai departe, ori sa o fac pe voia lor...chiar am multe certuri, dar si de ea nu vreau sa ma despart.

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Vestea proasta pentru tine este ca eu nu stiu printre cunoscutii mei nici o relatie inceputa inainte de 21-22 de ani care sa fi supravietuit dincolo de terminarea facultatii. Fa-ti planuri cu fata, dar intr-un colt din mintea ta fii pregatit pentru orice.
Dupa cum a zis neutrino, daca poti renunta la ea inseamna ca n-o iubesti destul. La varsta ta as fi mutat muntii pentru fata pe care o iubeam.
Ca un principiu general, un barbat lupta pentru ceea ce isi doreste. Cine nu lupta este doar un loser.
In ultimul rand, poti sa fii destept si sa impaci si capra si varza. Fa o schimbare in viata ta, apuca-te de invatat asa cum vor parintii tai, dar lupta si pentru fata. Toata lumea are de castigat: parintii sunt multumiti, tu ai sanse mai mari in viata iar fata va fi mandra de tine si va aprecia schimbarea pe care o faci. Dar incepi cu faptele si abia dupa ce lucrurile merg mai bine explica celor din jur ce s-a intamplat.
Daca vrei, poti sa imi spui intr-un mesaj privat ce anume nu le place parintilor despre fata si putem incerca sa gasim o solutie.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mergi mai departe daca crezi ca e o tipa cumsecade, dar ocupate si de studii pentru ca e important sa nu pierzi timpul acum cat esti mic

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Păi la 17 ani ai altceva mai prioritar, propriul tău viitor!
Pa, pa.

| neutrino a răspuns:

Pentru o iubire asa de mare, merita sa lupti. Daca deja iti pui si problema de a ceda, atunci cu siguranta ca te pacalesti singur ca iubesti pe cineva si inca nu meriti fata aceasta. Asadar, retrage-te.

| Lothar a răspuns:

Lasa mi un id de mess sau facebook si te ajut eu