| Rule a întrebat:

Daca aveti dorinta, ma puteti ajuta
Deci, Salut- Am 17 (fara 3 luni).Ma intilnesc cu o fata, de jumate de an.Parintii mei au fost cam de la inceput impotriva, deoarece afirma ca este prea devreme, si ca am sa le vin cu copil la 18 ani.Si acum brusc strict mi-au interzis sa ma mai vad cu dinsa, afirma ca sint prea mic, dar si nu prea plac fata ceea.Lumea o vorbeste pe da la spate de rau,si aceste zvonuri ajung la parintii mei. Deci,nu stiu ce sa fac. Vreau sa fiu cu dinsa,ea ma iubeste,stiu la sigur asta. Eu stiu in ce m-am bagat,ce incerc sa construiesc,dar parintii asa din senin vor sa faca cum vor ei, si sa termine totul. Ce mi-ati sfatui sa fac? Am incercat sa vorbesc cu ei, dar oricum nu ma asculta.Nu e mai bine oara sa fiu eu fericit, si sa fie si ei fericit odata cu mine.Nu,ei trebuie sa faca totul pe placul lor si la urma sa umble toti cu buza pe dos. Fata tine foarte tare la mine, si chiar stiu ce fac. As putea pina la 18 sa ma intilnesc in secret,si apoi sa fac totul cum vreau eu,fara ca sa ii ascult.Dar nu vreau asa, vreau sa fie pace, si sa fiu in relatii bune cu parintii.De multe ori am cedat ca sa le fac lor pe plac, dar aici nu am de gind sa cedez iar. Eu chiar sunt fericit

7 răspunsuri:
| KinderBeeeib a răspuns:

La 17 ani esti mic? Spune-le parintilor tai ca o iubesti foarte mult, ca sunteti cuminti, ca nu e adevarat ce spune lumea, spune-le ca te face fericit.

| Rule explică (pentru KinderBeeeib):

Am incercat.Dar aud din partea lor doar "NU!" eu chiar vreau sa fiu cu dinsa.si vreau sa fiu si in relatii bune cu parintii, iar daca ei o sa aleaga asa cale, relatii bune la noi nu o sa fie.Am sa incerc sa mai vorbesc odata cu ei...Dar nici nu stiu ce sa le mai spun

| sofisis a răspuns (pentru Rule):

E si ce or sa faca? Sa te dea afara din casa? Sa te bata? Ce iti pot face daca tu nu vrei sa renunti la ea?

| KinderBeeeib a răspuns (pentru Rule):

Dar daca zvonurile despre acea fata sunt adevarate si ei iti vor doar binele?

| Rule explică (pentru KinderBeeeib):

Ei la sigur imi vor binele
Dar zvonurile nu sint adevarate, asta e 100%). E doar invidie, si isi baga lumea nasul unde nu le fierbe oala

| darriya a răspuns:

Spune-le ca exista prezervative, si ca nu ai de gand sa te insori, doar vrei o prietena cu care sa poti vb.

| Mihailescuioana29 a răspuns:

Pai spune-le si lor ce ne-ai spus noua si probabil te vor intelege. Nu inseamna ca daca ai o relatie faci sex, o sa vina si acel moment dar probabil nu curand. Asa sunt unii parinti, ei inca traiesc in lume de demult, cand "o fata ramanea insarcinata daca o sarutai" laughing... Daca o iubesti merita sa risti pentru ea, asa consider eu. Si intr-un final te vor intelege si parintii caci nu vor avea ce sa faca.