| maria_4222 a întrebat:

sper ca ma puteti ajuta, e urget scuzati categoria. Am mare nevoie de bani, si vreau sa amanetez un aparat foto olympus x-21eu am dat pe el 200 euro cat as primi pe el de la amanet? Specific ca e in stare foarte buna nu prea l-am folosit. Trebuie sa merg cu un adult? Nu am 18 ani. dar daca iau buletinul mamei, merge asa?
Va multumesc pentru ca ati citit, si orice sfat/parere e binevenita, va rog mult.
Daca ar ajuta cu ceva, dau funda va multumesc

4 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Amaneteazal pe 5 zile asa o sa iei mai multi bani.sau poti incerca sal vinzi ca sunt magazine si in care se vandhappyintreaba pe acolohappy

| XK a răspuns:

Nebunoo, te duci sa-ti faci avort?laughing

| Marius2011 a răspuns:

Poi la amanet trebuie sa ai 18 ani nu merge cu buletinu alcuiva. trebuie sa fi majora + ca pe aparat ai primi cam 45%-50% din valoarea lui deci cum ar fi s-ar putea sa primesti 100 euro. s-ar putea nu zic sigur

| maria_4222 explică:

Nu, vreau sa fac un cadouhappy