| Ponio25 a întrebat:

Daca vreau sa amanetez un ceas, buletinul ramane la casa de amanet?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cartea de identitate nu se da decat politiei si jandarmilor. Ceilalti pot face doar copie sau sa-si noteze datele. Si buletine nu se mai fabrica din 2002.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,pe baza actului de identitate iti face contractul.Nu lasi actul de identitate nicaieri, niciodata! Exceptie face politia, cand ti -l preschimba.

| rrrp a răspuns:

Nimeni nu are voie sa ti tina cartea de identitate. (exceptie face politia).