| anonim_4396 a întrebat:

stiti? are ceva daca port sutien tot timpul? adica zilnic, mi se vor deforma sanii? sau exista vreun risc? multumesc

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu ti se va intampla nimic. sanii nu se vor deforma si nu vor avea de suferit. Eu port sutien de la 14 ani (fiindca am sanii mari). Au inceput sa mi se lase pe la 28 de ani, dar de-abia vizibil. Secretul pentru a avea sani fermi este sa ai tonus bun pe muschii pectorali.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Folosesti sutienul cand ai mai mult de 16 ani si numai daca, numai daca si numai daca ai sanii foarte mari ca altfel ti se lasa. Poti purta o bustiera in locul sutienului!

| arrriadna a răspuns:

Elasticul sutienului afecteaza muschii. Ei nu vor mai "sti" sa "duca greutatea sanilor", asa ca ti se vor "lasa. E recomandat sa nu porti zilnic daca nu ai niste sani imansi si f grei (adica sa ai nevoie musai de sustinere). Poti folosi tricouri mate si acum, cand porti pullovere (nu ti se reliefeaza prea puternic sanii), sa lasi sutienele in dulap.
Din experientza. Pe mine ma deranjau sutienele si chiar si in timpul sarcinii (cand si-au triplat volumul) am purtat numai bustiere. Sunt in continuare fermi si "se uita in ochii omului".
Daca ai tai sunt putin lasati si din cauza asta folosesti sutienul, mai bine te apuci de exercitii pentru tonifierea muschilor "sustinatori".

| radu75 a răspuns:

Maieu sau tricou cel mai bun! si mai sexy

| mariaw a răspuns:

In masura in care sutienul este exact marimea ta(nu te strange), nu exista contraindicatii in a-l folosi zi de zi. Insa cand stai in casa e bine sa nu porti, pentru ca in caz contrar muschii de sustinere se vor "lenevi" si se vor lasa cu timpul

| mrsolo a răspuns:

Un risc exista ca se vor lasa! Daca ma intelegi!

| byanka14 a răspuns:

Ti se vor lasa! Dar depinde, daca ii ai pana la buric, poti purta, dar daca sunt ca "merele" pai...

| adams a răspuns:

Depinde de sutien) daca e pe marimea ta nu cred ca ar fi vreo problema

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cati ani ai?

| Addaa_7200 a răspuns:

Am renuntat la sutien de curand... Pentru ca nu e necesar adica sanii tai nu vor putea sa " se ridice singuri". Sutien poarta cele care au nascut si sanii lor sunt lasati pentru ca au alaptat! Mult noroc!