| danyella12 a întrebat:

Pot sa port sutien de la varsta de 12 anii va spun eu una cred ac sunt dezvoltata la sanii! funda si e o intrebare doar pentru fete! nu mi se va deforma pieptul nu? mersi mult funda

3 răspunsuri:
| Amy a răspuns:

Buna! Daca poti sutien de la aceasta varsta sanii ti se vor lasa pe viitor. Eu as opta pentru bustiera. Si sutienul nu mai este chiar asa la moda.adica unt foarte multe fete fara.sa se vada mai bine saniihee heewinking

| Anna_8997 a răspuns:

Poi si eu am tot 12 ani si inca port bustiera, nu e bine sa porti sutien de mica am auzit ca nu o sa iti mai creasca sanii la fel de bbine. fundita plzzzz.

| PufffRozzz a răspuns:

Bana Daniela,

La varsta ta, as opta pentru o bustiera.
Sutienul stopeaza cresterea normala a sanului, iar in viitor, la o varsta neadecvata, sanii tai vor trebuii sa fie fermi, dar acestia vor fi lasati.

Nici bustiera nu este foarte recomandata, dar mai bine decat sutienul.

Sper ca te-am lamurit, ca nu esti la varsta adecvata.

Insa, ai putea purta sutien dupa ce sanii nu iti vor mai creste.

Succes happy