| anonim_4396 a întrebat:

Bună, știți dacă există riscul de a fi dezvirginata chiar daca partenerul intra foarte putin in vagin? Sau daca poti ramane însărcinată chiar daca nu a ejaculat in tine?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca dezvirginarea se poate produce chiar si daca intra putin in vagin.
Cat despre sarcina, da, se poate produce imediat, numai daca tu erai in perioada fertila si daca el avea sperma pe teava, care s-ar fi putut scurge in vagin, in cele 2 secunde de intrat si iesit.

| Anonimalex6996 a răspuns:

Bună. Virginitatea în sine nu consta in himenul aflat în interior. Virginitatea consta în acțiunea sexuala (orala, vaginala sau anala). Atâta timp cât ai avut orice contact sexual nu te mai poți numi virgina. Himenul poate fi chiar și elastic încât sa nu curgă deloc sânge la primul act vaginal. Cat despre sarcina nu poate exista fata ca sperma sa nu ajungă în sau măcar pe vagin.