| Adina_2007 a întrebat:

Sunt adina am 16 ani si mi-am inceput viata sexuala cu iubitul meu acum cateva zile. Am facut sex protejat. Dar dupa ceva timp a inceput sa ma doara sub burta. Am fost virgina. A inceput sa ma doara cam dupa 2-3 zile. Ma doare seara cand stau la calculator. Daca cineva ma poate ajuta multumesc.

3 răspunsuri:
| danamarin a răspuns:

Nu stiu daca durerea are legatura cu faptul ca ai facut sex, e posibil sa te doara pentru ca trebuie sa iti vina menstruatia. dar ideea e ca ai gresit pentru ca ti-ai inceput viata sexuala atat de devreme si eu nu sunt vreo baba dementa care incearca sa iti tina morala. iti spun din proprie experienta. si eu aveam 16 ani si cateva luni cand mi-am inceput viata sexuala cu barbatul cu care sunt si in prezent. in primii doi ani corpul meu nu era pregatit sa simta placerea unui act sexual, pentru ca organele mele nu erau suficient de dezvoltate si, in concluzie, atunci cand faceam dragoste cu iubitul meu era un dezastru. cand lucrurile au inceput sa devina mai placute odata cu trecerea timpului, au aparut si problemele. acum am 19 ani si ma lupt cu o rana pe col, o tin din scurt ca sa nu evolueze spre cancer de col uterin. ai mare grija pentru ca organele tale sexuale nu sunt maturizate suficient pentru a suporta actul sexual. de acum pasul l-ai facut, dar nu te neglija, du-te la un ginecolog fa-ti analize periodic, informeaza-te si mai ales, la orice simptom care te face sa crezi ca ceva nu este in regula, fuga la medic, nu lasa timpul sa treaca si nu apela la automedicatie. sper sa nu ai si tu aceleasi probleme ca si mine

| Deeutsa_2536 a răspuns:

Stai linistita! Nu e din cauza ca ti'ai inceput viata sexuala...pur si simplu poate iti vine menstruatia. Te pup si ai grija de tine

| Adina_2007 explică:

Nu trebuie sa imi vina menstruatia mi s-a terminat cu 2-3 zile inainte sa fac sex