| Baci a întrebat:

Buna sunt ale.
am si eu o problema
anul acesta mi-a venit in clasa un nou coleg de clasa, si el este roman ca si mine(eu sunt in italia)el este aici de mic, este inalt, nu pot spune timid pentru ca vorbeste cu toate fetele din clasa, inschimb cu mine ii este rusine cred sa vorbesca fata in fata, pe mess pe facebook vb prin mesaje ne sunam glumim dar cand suntem la scoala nu voebeste cu mine, eu tot ma bag cu el inseama dar se face rosu ca racu si se face ca nu am aude, el mi-a zis ca ii place de mine si mie imi place de el...eu sunt cam nebuna de felul meu el este mai calm...
voi ce credeti as putea avea vreo sansa sa fim impreuna?
astept un raspuns

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da eu cred ca ajungeti sa fiti impreuna, problema e ca tu daca esti mai nebunatica poti sa il inseli cu altul si asta nu e asa placut pentru el, gandeste-te bine ce ai de gand sa faci in viitor inainte sa faci pe cineva sa sufere.

| TormentOfSins a răspuns:

E clar ca tipul te place daca se pierde asa in fata ta e din cauza ca probabil esti prima fata pe care o place si nu are experienta intelegi, pentru ca nu te cunoaste bine isi imagineaza o gramada de chestii.

| EzioAuditoreDaFirenze a răspuns:

Eu iti garantez ca te place. Si da puteti fi impreuna daca vrei. Socializeaza foarte mult cu el pana ce va imprieteniti bine de tot. Funda?

| sherlynjb a răspuns:

Daca va iubiti normal ca dahappy ce mai asteptati ca sa fiti impreuna? nu conteaza daca esti calm sau ff timid conteaza faptul ca te place asa cum estiwinking

| Baci explică:

Nu avem niciunu 2 anii avem 18
el a mai avut iubite prietene, dar mi-a zis la tel ca pe niciuna nu a placut-o asa de mult
el mi-a zis ca ii place de mine si ca ma iubeste
si eu i-am zis la fel numai ca el ar vrea sa fim impreuna dupa ce terminam scoala
ca daca ne certam si dupa o sa fim inaceiasi clasa o sa iese urat de tot si nu vrea asa mai bine mai asteptam 5 luni...
el vorbeste tot timpu cu o colega de clasa pe care stie ca nu o suport, si cand am vazut ca el ma face "geloasa"(eu de fel nu sunt)am inceput sa vorbesc si eu cu colegi de clasa pe care stiu ca ii sunt antipatici.
stam in aceiasi banca.
ne stangem in brate cand mergem afara la fumat
numai ce nu reuseste sa vorbesca cu mine
imi scrie pe caiete ca ma iubi
dar niciodata nu imi dovedeste chestia asta nu stiu ce sa mai cred dati-mi un sfat ce as putea face cu el?

| Biutza22 a răspuns:

Poi... aveti sanse, nu conteaza ca el ii calm si tu mai nebuna. odata ce va iubiti... va acomodati unu cu altul si in plus nu veti avea timp sa va dati seama care e timid care e tupeist, deoarece daca te iubeste sau il iubesti nimic nu mai conteaza. Succes