| yonel321 a întrebat:

Buna sunt baiat de 14 ani:*:*. Sh iubesc o fata de 13. Iam spus ca o iubesc de 2 ani de zile.si eu cred ca ia nu prea crede. Dar ea cateodata vorbeste foarteee frumos cu mine si chiar spune cateodata ca ma iubeste, dar cateodata vorbeste mai rau asa cu mine. ce credeti?:*. spuneti-mi si cum sa vorbesc cu ea va rog:*

3 răspunsuri:
| aniriiiiii a răspuns:

Incearca sa nu ii mai arati asa mult ca ti la ea.Fi mai indiferent si de fata cu ea vorbeste si cu alte fete, ca sa o faci geloasa.Astfel vei afla daca te place sau nu! Indiferenta e cea mai buna arma in multe cazuri!

| UbexFlo a răspuns:

Esti micuts rau pentru iubire si ea si ea e si mai micutsa ca tine dar.mah.daca totusi zici ca o iubesti.ca sa o faci sa te creada scoate-o la o plimbare undeva intr-un loc frumos, o privesti frumos, ii spui ca o iubesti asa in fata si ca sa vezi daca chiar te iubeste fii atent la reactiile ei cand e doar cu tine, sa vezi cum se comporta, cum vorbeste cu tine.Si inca ceva... fetele nu stiu niciodata cand iubesc, cand sunt indragostite sau cand simpatizeaza un baiat pana nu patesc ceva urat.Iti spun din propria experienta big grin Adica ele nu stiu sa faca diferenta intre iubire, simpatie si"indragosteala".

| mogosan96 a răspuns:

Saracul cuvant"te iubrsc" nu mai inseamna nimic. a ajuns ca "buna ce faci?" pai imi spunea bunicu ca daca ii spuneai la o fata "te iubesc" de 2 ori pe luna era mult...