| Vasculica99 a întrebat:

Sunt baiat mi-am inceput viata sexuala la 16 ani acum am 17 ani Iar iubita mea are varsta de 18 ani.Sunt impreuna cu iubita mea inca,(au trecut 10 luni de cand sunt cu ea.Iar de abia de 1 luna am aceasta problema. Cand incep un contact sexual ma ustura foarte tare penisul mai exzact mai jos putin de capul penisului, sub pielea aia care acopera capul penisului. Dupa terminarea actului sexual se observa mici rupturi(crapaturi) ale pieli care ma ustura foarte tare cand vreau sa incep un nou act sexual. Daca nu fac sex vreo 4-5 zile mi se vindeca.Iar daca incep un nou act sexual iar am aceasta problema.App nu ne protejam.REAMINTESC:Sunt cu iubita mea impreuna de 10 luni iar de abia de 1 luna am aceasta problema.

PS:Uneori cand incerc sa introduc penisul in vagin are si ea usturari.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Aveti amanoi o infectie genitala, probabil Candida, pe care ati neglijat-o foarte foarte mult timp si care s-a cronicizat. Urgent ea la ginecolog si tu la un dermatolog. Logic ar fi fost sa incepeti tratamentul in 48 ed ore de la primul simptom, neglijenta va va costa multe saptamani suplimentare de tratament. Folositi prezervativ pe toata durata tratamentului si minim 6 saptamani dupa vindecarea confirmata de ginecolog si dermatolog

| Vasculica99 explică (pentru Brigaela):

Multumesc foarte frumos de raspunsul dat.

3 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Cu siguranta are o infectie, nu este obligatoriu sa o fi luat undeva, e necesar consult de specialitate, nu puteti sta asa

| Vasculica99 explică (pentru Felys):

Infectia cine o are ea sau eu ca nu am inteles?