| andreyrey619 a întrebat:

Sunt baiat si am 16 ani, si am destul de multe cosuri mi-au aparut in ultima vreme. multi mi-au spus ca e din cauza ca trebuie sa imi incep viata sexuala, si ca o sa imi treaca daca o sa f*** de mai multe ori. Voi ce sfat imi dati, sa-mi-o incep ca sa scap de cosuri sau nu are asta vreo legatura cu cosurile care imi apar. Ajutati-ma va rog ca e foarte dernjant si te simti foarte neacceptat in societate din aceasta cauza. multumesc frumos.

Răspuns Câştigător
| JoJo a răspuns:

Nu iti dispar cosurile daca iti incepi viata sexuala. Intr-adevar se intampla anumite dereglari hormonale dar actioneaza diferit la fiecare persoana in parte. De exemplu eu cunosc un baiat care timp de 2-3 ani cat a fost cu prietena sa a avut probleme cu cosurile si dupa o perioada dupa ce s-au despartit i-au trecut. Deci trecerea cosurilor nu e egala cu inceperea vietii sexuale.
Permite-mi sa-ti dau un sfat. Du-te la farmacie si cumpara Zinerit, este vreo 40 lei dar e foarte bun, iti usuca cosurile si in timp chiar ramai fara ele. Cunosc multe persoane care au scapat de cosuri cu ajutorul Zineritului. Succes! O zi buna!happy

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
MULȚI sunt tare proști.
Nu are treabă viața sexuală cu coșurile care poate indica foarte bine o infecție a pielii!
Dacă o să ce? Mai trebuie să înveți și tu să te exprimi civilizat!
Aplică pe coșuri tinctură de propolis, iar când o să ai contacte sexuale (nu f...) să folosești strict prezervativul, este antisarcină și antiboli.
Pa, pa.

| superdorex a răspuns:

Hai mai cu inceputul vietii sexuale sunt bancuri sa stii, nu iti dispar! Uite ceva aici sa citesti:
http://www.flu.ro/......rile_.html
V
http://acnee.info/
Multa bafta!

| Đϋffγ a răspuns:

Nu au nici o legatura cosurile cu inceperea vietii sexuale :d

| ursyca a răspuns:

Nu este nici o legătură între viaţa ta sexuală şi coşuri. gândeşte-te că la 16 ani eşti încă în perioada de pubertate de maturizare. deci fiziologic nu esti pregătit pentru asta. Este normal să îţi apară coşuri pe faţă şi pe corp în această perioadă. Totuşi acordă o mare atenţie Igienei personale şi concentrează-te pe lucruri cu adevărat frumoase pentru vârsta ta. Eventual vizitează un dermatolog. Dar Sexul are timpul lui. De ce să se folosească alta de tine şi nu fata care îţi va deveni soţie. Vrei să profite alta de tine, şi apoi soţiei să îi spui: ştii, de fapt eu am mai avut relaţii înainte, cu alta(ele), jenibil.

| νєησм a răspuns (pentru ursyca):

Nu neaparathappy, sincer sa fiu poti face sex cand vrei, sa stii ca sunt si femei care daca le spui ca ai mai avut relatii sexuale vor intelegehappy.

| excelezlabani a răspuns:

De acord cu pistruiatul, de ce sa iti incepi viata sexuala la o varsta asa de frageda, sa pacatuiesti, asta ar trebui sa faci in noaptea nuntii si cu o singura femeie pentru toata viata.

| mariukaaa567 a răspuns:

E de la laba... de aia iti apar. da-o si tu de vreo 3 ori pe saptamana nu asa des