| anonim_4396 a întrebat:

Sunt baiat, am 15 ani si am ceva cosuri, Oare daca imi incep viata sexuala cosurile dispar?

8 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Dacă-ţi începi viaţa sexuală (sau te masturbezi) în câteva luni o parte din coşuri vor dispărea (numărul lor va fi mai mic întrucât hormonii sunt mai reglaţi) dar sigur nu-ţi va rezolva în totalitate problema întrucât asta e vârsta şi astea-s problemele ei.
Salut!

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Chestia asta este doar un mit. E normal sa ai cosuri, esti in perioada pubertatii. Intreaba la plafar daca exista vreo crema buna pentru cosuri. Nu cumpara toate prostiile din parfumerii sau de la AVON.

pa, pa.

| Derye a răspuns:

Sa faci un pas asa important in viata pentru ceva asa de mic? Prietene, mergi la farmacie ia Zynerit, Aknesol sau mai stiu eu ce (sunt intre 10-40 RON) si alea te scapa de cosuri.

| emotivegirl a răspuns:

Sa stii ca e gresit acest lucru, nu dispar cosurile asa, trebuie sa incepi un tratament, mergi la un dermatolog, incerca sa consumi hrana vegetala, sa eviti tutunul, alcoolul, cofeina, produsele ''junk food''. Dar cel mai bine ar fi sa consulti un specialist pentru un tratament eficace.

| maya1311 a răspuns:

Nuuuuuuuu nu are nici o treaba una cu alta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Începutul vieţii sexuale, deşi poate determina o descărcare şi reglare a cantităţii de hormoni sexuali din sânge, nu elimină coşurile, sigur! Ca să reduci problema lor, trebuie să urmezi ceea ce ştii deja, o igienă strică a tenului, cu săpun, mai ales seara. După ce au adunat praful, bacteriile şi pielea moartă de peste zi, porii glandelor sebacee şi sudoripare sunt astupaţi şi gata de infecţie. Evită să mănânci prea multe grăsimi, inclusiv ciocolata, întrucât bila va avea mult de lucru cu emulsionarea lor şi atunci, nedizolvându-le, le va excreta sub formă de coşuri. Fă multă mişcare pentru o mai bună funcţionare a metabolismului. Neaparat să bei multă apă, nu-i recomandare doar pentru manechinele ce vor să slăbească, dar aşa elimini toxinele prin urină şi transpiraţie, deci nu le menţii la nivel subdermal, de unde explodează în acnee. Există un unguent de gălbenele de la Plafar, care e antibacterian şi cicatrizant, unge zonele cu probleme peste noapte, pentru că reduce mult inflamaţia şi grăbeşte vindecarea coşurilor, iar peste zi, poţi folosi de la Avon SOS Treatment Stick For men, un roll-on cu care formezi o peliculă transparentă protectoare pentru zonele cu posibilitate de infecţie a coşurilor.

| dodel a răspuns:

Du-te la piata cumpara 1 kg de rosii. tai cate o felie si te freci pe fata cu ea. lasi sase usuce si dupa te speli cu sapun... eu asa am scapat de cosuri ( motoda recomandata de dermatologwinking )

| Maliska a răspuns:

Eu cred ca la aitai 15 ani nu trebuie sa consumi bauturi alcoolice si sexyl nu intot deauna rezolva problema ta cu cosurile...asaca trebuie sa mai astepti putin si tot va fi okwinking