| SlowLikeSnow a întrebat:

Buna sunt clasa a8a, ce carti de dragoste mi; ati recomanda? Nu vreau sa fie foarte siropoase, as vrea sa fie in gen "laleaua neagra" de Alexandre Dumas, adica pe lang dragostea celor2 sa se petreaca si o alta actiune aca intelegeti ce vreau sa zic, si cartile gen thriller sunt bine >venitebig grin< mersi

2 răspunsuri:
| DeEaDeeutzaX a răspuns:

Elevul Dima dintr-a saptea de Mihail Drumes.Eu am citit-o in clasa a 8-a si mi-a placut foarte mult. Sper sa-ti placa si tie.

| anonyma_4612 a răspuns:

Mara de ioan slavici