| anonim_9012 a întrebat:

Sunt confuza, nu stiu cu cine sa fiu nu mai inteleg de cine imi place. Am avut prieten jumate de an, pina ce zilele astia mi-a zis ca vrea sa ma lase. Intre timp asa zisul prieten al meu cel mai bun, mi-a propus sa fim impreuna, i-ar eu nu stiu daca ar fi corect sa fiu cu el, mi-e frica pe o parte sa nu pierd acea legatura prieteneasca, si plus din cite il stiu eu cam ii place sa insele, dar zice ca la mine tine cu adevarat si nu si-ar permite. Si la fel in acest timp a mai aparut un baiat, ni-am cunoscut intr-o companie, mie mi-a placut mult de el si lui de mine. In genere ultima vreme parca nu-mi pasa de nime, dar nici singura nu vreau sa fiu. Si intr-un final azi prietenul meu a aparut la orizont si a declarat ca vrea sa fie cu mine si ca a zis ca vrea sa ma lese numai asa la nervi. Eu ce sa inteleg? Ce sa fac? Pe el il cunosc, stiu ca tine la mine, dar mai scriu ca stie ca-l iubesc si se mai urca in cap uneori si asta ma face sa sufar. Eu cu cine sa fiu? Ori singura?

3 răspunsuri:
| inger02 a răspuns:

Pai gandeste-te la fiecare si vezi ce calitati au fiecare ce defecte au ce cauti tu la un baiat si daca unul dinte ei se incadreaza in asteptarile si dorintele tale alege-l pe acela big grin

| edy132 a răspuns:

A spus o data ca vrea sa te lase, de ce nu ar faceo din nou? A mai spus ca te lasa atunci ca esti nervoasa, cand iubesti pe cineva il acepti cu bune si cu rele. E ok sa se supere pe tine dar nu sa-ti zica ca vrea sa se desparta de tine. Iubirea nu-i iubire daca se schimba cand intampina schimbare. Te-ai gandit ca probabil s-a intors la tine pentru ca nu a gasit alta alternativa? Ai spus ca "intre timp ASA ZISUL prieten al meu cel mai bun". De ce "asa zisul"? Nu a gresit cu nimic, unii baieti nu sunt ca fetele, adica la 3 zile dupa ce cunosc o fata sa doreasca sa fie cu ea. Nici un baiat nu ar risca o prietenie foarte buna cu o fata, daca el are atata succes la fete de ce te-ar vrea tocmai pe tine? Parerea mea este sa incerci cu timpul acela care l-ai cunoscut la companie. De ce? Ar fi pacat sa iti pierzi cel mai bun prieten daca ceva ar merge prost. Poate pentru tine nu este asa bun prieten daca este "asa zisul". Iubitul de un an jumate s-a cam plictisit de tine, acum probabil ca nu are alta fata vine la tine. Vine un moment cand viata nu isi urmeaza cursul sau firesc. In acel moment disperat cine vei fi? Vei lasa garda jos.si vei gasi consolare intr-o persoana la care nu te asteptai?(tipul de la companie)

Răspuns utilizator avertizat