| danonino1de1capsuni a întrebat:

Sunt cu prietenul meu cam de o luna cred si nu mi-a spus niciodata "te iubesc". La inceput am crezut ca e ok pentru ca nu o sa minta cu asta, si asteapta momentul potrivit. Dar parca... As dori ca cineva sa-mi spuna ca ma iubestesad, cateodata am nevoie de afectiune ma refer la cuvinte, ca fapte hmmthinking se comporta ok cand suntem aman2. O singura data, inainte sa fim impreuna mi-a spus ca nu stie cum am facut ca sa tina asa la mine, si ca e inebunit dupa mine, dar cum mi-ar putea rezista chatterbox. Cam vrajeli zic eu, a zis asta ca sa fie cu mine. Voi ce parere avetibig grin. Nu vreau sa-i zic nici eu prima te iubesc sau chestii d-astea:-J. O sa dau si fundathinking

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu exista dupa parerea mea un termen valabil general. Totusi, orice declaratie inainte de 8-10 luni, e cel putin stranie, daca nu mincinoasa de-a dreptul.
Intrebarea corecta este: tu il iubesti? Adica il cunosti, ai trecut cu el prin situatii dificile, stii cum reactioneaza, ai incredere deplina in el, ti-ai incredinta viata in mainile lui, ti-ai sacrifica fericirea, integritatea corporala si chiar viata pentru viata lui?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Dupa o luna nu te poate iubi, poate cel mult sa te placa, sa te simpatizeze, sa inceapa sa aiba mici sentimente. Dragostea adevarat se construieste in timp. Daca nu vrei minciuni, asteapta sa ajungeti la dragoste adevarata (in jur de 1 an).

| anduta160 a răspuns:

Dar tu poti spune ca il iubesti? Si 6 luni este putin pentru a`ti da seama daca iubesti pe cineva acum doar te poate placea.Sa fii iubita!

| Tiberius a răspuns:

Pai draga, poate nu te iubeste. ti-ai pus intrebarea asta? Nu trebuie sa treaca neaparat un an, x luni, saptamani si zile. Poti iubi o persoana intr-o perioada foarte scurta sau poti sta ani langa ea si sa nu simti nimic. Brigaela e putin dezaxata.

| danonino1de1capsuni explică:

Pai atunci, dupa parerea vostra cand ar trebui sa spuna ca ma iubeste?