| Nustiuceusernamesamipun a întrebat:

Dacă am făcut heavy petting neprotejat, iar în luna respectiva mi-a venit menstruatia ca de obicei, fără modificări, iar a doua luna îmi întârzie, se poate sa fiu gravida?

Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

Nu, dacă ai făcut petting înainte de prima menstruație și nu ai mai făcut altceva după.
Dar,din câte știu eu,petting nu implica introducerea penisului in vagin, ci doar efectiv frecarea unul de altul a partenerilor,deci nu are cum sa fie vorba de vreo sarcina.
Sarcina se produce doar in momentul in care penisul intra in vagin și ejaculează sau elimina lichidul preejaculator, in rest, doar povesti.

| Nustiuceusernamesamipun explică (pentru Hyperion7):

Pai și de exemplu dacă acel lichid preejaculator chiar daca nu exista penetrare ajunge prin zona respectiva?
Bine n are sens pentru ca totuși mi-a venit ma gandesclaughing

| Hyperion7 a răspuns (pentru Nustiuceusernamesamipun):

Deci,nici lichidul preejaculator și nici sperma nu intra singura in vagin,sa fim înțeleși. Sperma și lichidul preejaculator (care de presupune că are spermatoizi) înaintează doar când intră în vagin, in mediul prielnic înaintării, dar daca ejacularea a fost făcută în afara vaginului, nu exista risc de sarcina.
Ești femeie, deci îți dau credit.hee hee

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Invatati sa folositi PREZERVATIVUL, ca riscul asta de-a sexul fara protectie, va duce intr-o buna zi si la sarcina.

| Nustiuceusernamesamipun explică (pentru Violleta2022):

Da n am făcut sex, am zis strict de petting

| Violleta2022 a răspuns (pentru Nustiuceusernamesamipun):

Daca nu ai facut sex, ce logica are sa intrebi daca esti gravida?

| Madaxo97 a răspuns:

Nu se poate sa rămâi gravidă doar prin petting, ți-a venit si menstruatia, deci ești safe.