| Lilia2621 a întrebat:

sunt cu prietenul meu de 10 luni. Inceputul relatiei a fost foarte frumos, petreceam mult timp impreuna, ne rideam impreuna, ma simteam foarte bine cu el. Faceam lucruri impreuna, stateam mult timp la el acasa, invatam impreuna. Preferea sa stea cu mine in loc sa iasa cu prietenii lui. Aprindeam telefonul, mereu aveam un mesaj de la el. Inainte de a dormi imi zicea ca ma iubeste, ca vrea sa fiu cu el, sa dormim impreuna cuprinsi. Acum ultima luna s-a schimbat, foarte mult. Avem o saptamana de cind nu ne vedem (traim la 5 minute unul de altul), ii scriu, sta on line, nu imi raspunde, sau imi raspunde peste 3 ore. Vorbim sa iesim, mereu se intilneste cu prietenii lui si ramane cu ei jumate de ora, si apoi vine. Inteleg ca fiecare trebuie sa aiba spatiul lui, sa iasa cu prieteni, respect mult acest lucru, pentru ca niciodata inainte acest lucru ma supara, din potriva, imi parea bine cind se ducea cu prietenii lui. Nu mai este asa de atent cu mine, si lucrul ca nu imi raspunde ma supara mult. Inteleg ca poate nu are timp sa imi raspunda in acest moment, dar daca acest lucru se repeta timp de o luna, deja e foarte straniu. Acest lucru ma face sa ma simt foarte rau, nu pot sa ma concentrez la invatat. I-am zis intr-o zi ca ma simt ca deja ii sunt indiferent si ca ar fi mai bine pentru el sa nu aiba iubita, si mi-a zis speriat ca nu, in nici intr-un caz ca ma iubeste mult, si ca il fac fericit. Dar eu nu mai suport deja, nu stiu daca sa-l las. Ma doare mult aceasta situatie, ajutooooor va rog. Poate ca multi mi-ati putea zice ca trebuie sa vorbesc cu el, dar stiu ca daca voi vorbi cu el imi va zice ca exagerez, si in plus nu vreau sa vada ca ma simt rau din cauza lui. Va rog ajutor. (eu am 20 ani si el 27).

2 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Incearca sa fii tu mai indiferenta cateva zile si vezi ce face.

Eu am cu iubitul meu peste 2 ani si mai are si el momente cand e indiferent, dar isi revine in cateva zile.

Daca ai discutat cu el si ai facut-o cam degeaba, eu zic sa joci un pic cartea cu indiferenta, daca nici atunci nu da semne ca si-ar reveni cat de cat, poti sa-l lasi.

Baieti sunt mai comozi dupa ce trece un anumit timp, au impresia ca deja esti a lor si nu e nevoie sa te mai cucereasca.

| neutrino a răspuns:

Nu-l lasa inca, continua sa va radeti impreuna inca un timp.