| *LiGht* a întrebat:

Salut tuturor. iata ca si eu pe aici, linga voi sigur.Ca si voi, am si eu o problema, sau, nici nu stiu daca o poti numi asa.Sa incep:Am fost cu un baiat de un an si jumate, intr-adevar o fost prima dragoste, a fost foarte frumos, ca niciodata nu ne mai saturam unul de altul, mereu eram alaturi, intr-adevar ne iubeam. Unica problema poate care a aparut, sau ca eu asa o credeam erau prietenii lui, mereu se suparau ca nu poate sa iasa, una alta, sigur ca era cu mine, dar dupa, daca baietii erau in oras, se intilnea cu ei.Adica pina la un moment nu am simtit posibil asa mare problema in asta.Insa,iata de la o bucata de timp, am inceput sa ne certam, sigur, am si eu capricii, defecte, dar ma straduiam, insa nu mereu puteam sa le ocolesc, si. pina la un moment, am vb.am descis sa punem punct, mai bine asta el dorea numai ca din mindrie, eu am facut-o. Mi-a fost foarte greu, sincer, prima dragoste.prima dezamagire, m-am vazut singura in aceasta lume mare.Noroc mare am avut de prietene si parinti, care ma sustineau, si ma obligau sa ma tin mindra, sa privesc inainte cu capul sus.si sincer, o luna a trecut, simteam ca mi-am revenit.intr-adevar ma simteam atit de bine, alaturi de prieteni, mi-am restabilit vechii prieteni pe care i-am pierdut din cauza lui, din imposibilitatea de a vb cu ei, prin acel fapt ca permanent eram cu el, si iata, ajung vb ca el are alta prietena, sincer, m-o aninat foarte mult, am simti ca explodez de durere.varul lui se intilneste cu prietena mea cea mai buna, si iata ca ii zice, CA el e prost, ca a lasat asa fata ca mine pentru ca vrea libertatea asta, alte fete, ca isi va musca peste un timp miinile, dar de fata aia a spus.ca nu vrea nimic de la ea decit...trece ceva timp, tel meu suna, ma uit nr lui, nu am ridicat, a 2 zi din nou, nu ridica, si tot asa suna, si nici nu ridica. M-am imbolnavit, tel era descarcat si stins, el sunase intruna, incit a sunat-o si pe prietena mea sa-mi zica sa ridic. dar eu eram obosita si dormeam. a 2 zi suna, ridic, cu emotii el, vb cu mine. una alta eu indiferenta, ma intreaba daca se poate sa ma sune, i-am zis ca nu stiutiu, m-o mai sunat, am vb de fata aia, el ozis ca nu se intilneste, ca de unde am luat-o... dupa, aflu ca a fost din nou cu ea la disco, i-am scris sms."sa nu se mai implice in viata mea si sa isi caute modalitati sa o faca pe fata lui fericita"el uimit, suna, si suparat daca asa ai decis, ok, fie si asa. bucata de timp trece, varul imi transmite ca el mi-o declarat ca ma iubeste foarte mult, eu nimic, apoi el iar suna, si mi-a spus ca ma iubeste foarte mult. dar dar. ei si de atunci nimic.Sincer,nu inteleg, cum poti sa faci legatura aceasta dintre iubirept mine si durerea pe care mi-o face, nu mai inteleg nimic, va rog ajutati-ma sadMersi anticipat

3 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, asa e viata, fi tare capu sus si mergi inainte, daca vrei sa il uiti atunci intrerupe orice legatura cu el, dragostea nu e o gluma, un joc de copii, si nu are rost sa va jucati asa aiurea, mai bine fiecare sa isi vada de drumul lui daca nu se mai poate, odata e cu acea fata, odata te cauta pe tine, poate ca nici el nu stie cate prune are in straita, ai grija de tine!

| *LiGht* explică:

61n4:sigur ca mi-a fost bine, a fost frumos, dar posibil, ce era intre noi, eu eram putin mai indiferenta, adica daca spuneam chiar cuvintul"te iubesc"era mai raruz.adica...aveam si eu unele capricii, insa oricum, l-am iubit foarte tare...Monyk16:mdea.mersi mult, ma voi stradui, intr-adevar vreau sa-l uit, ca m-am saturat sa sufar, dar oricum, timpul vad ca lecuieste totul,

| 61n4 a răspuns:

Daca ai avut curajul sa mergi pana aici felicitari. am trecut si eu prin asta. dar dupa o luna am luat-o de la capat e mai complicat. tu sti mai bine ce e in sufletul tau. merita sa suferi? daca te iubea ramanea cu tine. ti-a fost bine cat ati fost impreuna?