| alinaWalina a întrebat:

Sunt cu prietenul meu de 7 luni, avem amandoi 17 ani, iar el vrea sa mergem la hotel ziua, ca sa stam numai amandoi. O zis ca daca nu vreau sa imi incep viata sexuala nu-i nicio problema, el ma asteapta. Il cunosc, stiu ca m-ar astepta, nu mult ce-i drept dar nu m-ar duce la un hotel numai sa mi-o traga.
La noi acasa sunt parintii nostri si nu putem sa ne desfasuram sa zic asa.
Ce parere aveti, sa merg?
Multumesc!

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mai bine ii zici sa rabda pana la 18 ani atunci cand sunteti adulti plecati si in cotetul amenajat de paie daca e.

| LoveUbutUdontCare a răspuns:

Ciudata intrebarea...cu hotelu', sincer si mai ciudat. Eu as spune sa nu o faceti la hotel. E cam ciudat, si parca prea aranjat. Eu am facut-o prima data cu prietenul meu la 18 ani, a fost neasteptat, si din dragoste. Ne iubim mult, si chiar daca nu m-a asteptat foarte mult era dispus sa o faca si am vazut asta in gesturile lui, in vorbe, comportament...tot. Fii sigura prima data daca te iubeste. Cel mai important lucru e sa ai incredere in el. Sa nu te considere ca o garantie dupa ce o faceti. Sa ai tu increderea aceea ca nu te va lasa pentru. alta, nu va vrea sa fie cu alta, si te va iubi si respecta la fel. Fii atenta la comportamentul lui. Conteaza orice mic detaliu. Iar daca il iubesti, si simti ca esti pregatita de ce nu? dar te sfatuiesc sa fie intim, si de preferat la tine sau la el.

| Sara2 a răspuns:

Este foarte evident ca vrea sex, de ce ati merge la hotel? faza cu "acasa sunt parintii" este foarte ciudata, adica oricum ati fi stat singuri in camera la tine sau la el, nu? daca nu faceti sex nu vad despre ce "desfasurare" sa fie vorba
sunt multi baieti care stau cu o fata chiar si 6 luni pentru o noapte de sex, asa ca ai mare grija sa nu fii victima vreunui viol oricat de treaba ar parea el, casca ochii ca baietii sunt perversi chiar daca nu par, pana te prind in capcana
sfatu meu este ca daca nu vrei inca sex sa nu te duci la nici un hotel cu el, dar asta este doar decizia ta
bafta

| Amelya02 a răspuns:

Ce ati putea face ziua la hotel? V-ati plictisii de coma, mai bine va duceti undeva, mancati, va plimbati, va distrati. iar la hotel va cazati noaptea happy

| RetardedRacoons a răspuns:

Cata naivitate, cine crezi fatuca ca da bani pe camera doar ca sa te tina de mana.

| rousz a răspuns:

Buna! daca esti sigura ca el este baiatul potrivit fa ce-ti dicteaza inima kiss intr-adevar e de apreciat ca aveti 7 luni si te-a asteptat pana acum deci aveti grija si iti inchipui ca nu te duce la hotel sa va uitati la televizor nu? Daca tu simti ca esti pregatita pentru pasul acesta du-te, daca nu mai asteapta nu-i graba mai ales ca te va astepta kiss

| DjYeti a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa ii propui altceva daca nu vrei sa iti incepi viata sexuala..de ex ziua puteti merge la un restaurant, la un film ceva si spre seara sa mergeti la hotel daca tot vreti sa faceti ceva..problema ar fi sa faceti pana la urma ceva si dupa sa te paraseasca ca si-a atins "scopul"..Asa ca ideea cu hotelul nu e bine-venitahappy

| anonim333 a răspuns:

Da, doar daca vrei.

| Fightthepower a răspuns:

Mergi, Daca ti-a zis ca te va astepta inseamna ca te iubeste. Vrea sa petreaca mai mult timp alaturi de tine si sa-si arate sentimentele pe care le are fata de tine

| Ella_Princess_1994 a răspuns:

Pai daca zici ca nu vrei asa de devreme el ar vrea sa si-o traga si s-ar putea sa vrea se te violeze sau daca nu incerca si tu e disr
tractiv mai ales cu baieti mariwinking funda?

| andreim3 a răspuns:

Parerea mea e ca daca tii la el si tine la tine si te intelege du-te dar daca nu parerea mea e sa nu faci cum vrei doar sa ai grija

| Mocanu_Marius_1970 a răspuns:

Nu vad de ce nu te-ai duce pana la urma daca il iubesti poti merge ce se poate intampla doar nu te omoara.

| gabi89 a răspuns:

Mai bine sa-te duci ca dupa o sal perzii, dar sper sa fie ceva romantic ca sa mai aduci aminte...