| playerno a întrebat:

sunt cu prietenul meu de aproape 4 luni si in aceate luni am avut foarte multe certuri peste care am trecut cu bine..relatia noastra e una mai complicata, dar problema.mea e alta. el ma face geloasa cu o fata mai mare ca noi cu care a inceput sa vorbeasca de aproximativ 2 luni. Eu am ales sa nu mai vorbesc cu baieti ca sa nu il supar mai ales ca stiam ca am trecut prin multe..plua ca el mereu imi reprosa daca vorbeam cu cineva. Eu aveam u prieten bun cu care vorbeam zilnic absolut orice.dar din cauza iubitului meu m-am distantat de el...in schim iubitul meu nu apreciaza deloc cate am facut pentru el ai ca am renuntat la prieteni buni ca sa raman alaturi de el. el in schimb el vorbeste cu fata aceea chiar daca eu i-am zis foarte clar ca ma deranjeaza si sa nu mai vorbeasca cu ea..plua de asta el imi aduce mereu aminte de ea..chiar ieri mi-a zis ca trebuie sa ii cumpere un cadou frumoa cu oxazia zilei ei de nastere...am vazut pe facebook ca ei par foarte apropiati din cum se comporta u ul cu altul, iar eu am expeienta cu flirtul sa zic asa si stiu ca eu ma comportam asa numai cu o persoana de care eram atrasa
Voi ce credeti? De ce imi povesteste mereu de ea si de ce nu inceteaza sa vorbeasca cu ea? Ce sfaturi aveti pentru mine?
Multumesc enorm:*

Răspuns Câştigător
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Desparte-te de el. Chiar nu merita sa iti lasi prietenii pentru un baiat. O sa va despartiti,si vei ramane singura,din cauza lui. Pentru ca el doar vrea sa te aiba,si atat. Nu sa si te iubeasca,asta nu e iubire, sa te distanteze de ceilalti. Si daca stie ca te deranjeaza ca vorbeste cu alta, si nu face nimic, iti mai da un motiv sa te desparti de el. Gandeste-te mai bine, pentru ca orice alegere faci, o vei face pentru binele tau.

| playerno explică (pentru Djlsghtnquuw):

El mi-a zis ca a auzit de la cineva cum ca prietenul.meu a spus niste lucruri. urate despre.el...ce e drept.si eu stiu despre.lucrurile astea dar nu am vrut sa ii spun iubitului meu, si cica asta ar fi motivul pentru care a vrut sa.ma distantez de el, spre binele.meu.

| AlinaCurca a răspuns (pentru playerno):

Binele tau nu va fi niciodata o lume fara prieteni. Daca tipul e prietenul tau si nu iti place iubitul si a fost sincer cu tine, cu atat mai mult iti e prieten bun, si tu ai renuntat la el pentru...un oarecare.

| playerno explică (pentru AlinaCurca):

Mersi de sfaturi, chiar m-ai pus pe gandurithinking

| AlinaCurca a răspuns (pentru playerno):

Poate ti se pare ca sunt rea si caustica, dar crede-ma, eu sunt cu un tip de ceva mai mult de 4 luni si niciodata nu ne-am certat, nu a vrut niciunul sa ii faca rau celuilalt. De ce sa te faca geloasa? Cu ce drept te supara intentionat? Prietenii iti vor fi alaturi cand te certi cu el si genul asta de oameni nesiguri pe ei ce vor sa iti indeparteze toti prietenii nu sunt oameni langa care poti zambi.

| Djlsghtnquuw a răspuns (pentru playerno):

Poate nu il place pe el,si ce? Nici mie nu mi-ar placea de prietenul tau. Nu e ok,chiar daca a vorbit urat despre el, nu te afecteaza pe tine, tot prieteni sunteti. Nu el ar trebui sa aleaga ce e bine pentru tine, ci tu.e viata ta, nu a lui

| playerno explică (pentru AlinaCurca):

Chiar ai dreptate!

11 răspunsuri:
| AlinaCurca a răspuns:

Niciodata, dar niciodata sub nicio forma, nu renunti la prieteni pentru un iubit sau iubita. Pentru ca cel care iti cere asta, este un om de nimic. Gelozia vine din propria frustrare si neincredere, cand iubesti un om crezi in el si el in tine

| AlinaCurca a răspuns:

4 luni nu inseamna nimic. Si de ce va certati in patru luni? Ce aveti de impartit? La ce folosesc geloziile si toate astea? Daca v-ati desparti maine, cu ce ati ramane?

| neutrino a răspuns:

La varsta ta, ai tot dreptul sa fii geloasa pe el, dar ar trebui sa fii si pe cei ce stiu si pot sa se exprime cat de cat corect. Prietenului tau ii plac fetele, printre care te afli si tu.

| playerno explică (pentru neutrino):

Sunt pe telefon si m-am grabit cand am scris..si.nu sunt geloasa pe el, nu am de celaughing) pur si simplu nu inteleg de ce el imi face asa si nu renunta sa vorbeasca cu fata aia, atat timp cat zice ca nu inseamna nimic pentru el si ca vrea sa.ma faca fericita.

| Piratul10 a răspuns:

Sincer,ar trebui sa rupi relatia, sa te desparti de el, pentru ca el ii da mura in gura ca o place pe ea si ca vrea sa se desparta de tine!
Si nu e bine ca ai renuntat la prieteni tai pentru el!
Asa ca despartete de el!