| oacka93 a întrebat:

Sunt cu un baiat de 2 ani si jumatate si pot spune cu inima implinita ca ne iubim enorm unul pe celalalt. Dar ca in orice cuplu, sunt probleme care ne macina.In cazul nostru, parintii mei au aflat acum 1an ca am avut relatii intime.De atunci, ascundem relatia, ne vedem pe ascuns, abia avem timp de noi.Au incercat sa ne desparta de multe ori.In fiecare vacanta ma trimit la bunici. El nu are permis, insa a venit cu bicicleta dupa mine, adica 50km.Am facut multe sacrificii amandoi, dar am ajuns la capatul puterilor. I-am spus ca nu il oblig sa stea cu mine, stiu cat sufera, poate altul nu ar fi stat cu mine dupa ce aflau ai mei de asta, plus ca eram minora.Va rog ajutati-ma.Cum sa vorbesc cu ai mei? vreau sa inteleaga ca chiar daca m-au batut ca sa ma despart de el, tot nu o fac.Il iubesc si nu o sa ma despart de el.

Răspuns Câştigător
| InnaiiSa a răspuns:

Am trecut prin aceeasi chestie ca si tine si parintii mei faceau la fel si inca mai fac dar il iubesc atata de mult pe iubitul meu incat am suportat orice si am ajuns sa am o relatie cu el de 4 ani si el a facut multe sacrificii pentru mine a suportat multe jigniri insa ai mei de abia acum s.au mai linistit.Trebuie sa le spui ca il iubesti si nu poti sa traiesti fara el ti.as spune mai multe adica ce am facut eu ca sa nu ne mai desparta insa mi.ar lua vreo 3 zile de scris daca vrei da.mi id si vb pe mess si asa te ajut mai mult.

12 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Nui lasati sa va desparte se vede ca va iubiti mult. spune-le ca daca estin de atat timp e clar ca e ceva serios. ca nu au ce sa faca decat sa accepte relatia asta. sau spune-le ca pleci de acasa. nu-i lasa sa va desparta. chemal pe pr taw sa vb cu ei.

| Michell_7762 a răspuns:

Este f.usor sa aruncati cu noroi in parinti! as vrea sa va vad in situatia lor! Daca ai tai nu vor ca tu sa ai o relatie cu el inseamna ca ceva este la mijloc.Ai rupt acea legatura si incredere care parintii ti-au acordat-o si este f. greu pentru ei sa te ierte. Incercand sa te revolti impotriva lor acum, nu faci decat sa strici si mai mult relatia.Sunt f. multi parinti care fac sacrificii enorme pentru ca viata voastra sa aiba un "curs " mai linistit dar cred ca se inseala.Eu te-as lasa sa iti faci viata ta cu iubitul tau dar in afara casei mele "esti majora "asa ca te poti descurca.Iti place sexul atunci suporta tot pentru el.Cred ca sunt mult mai rea decat parintii tai.Imi pare rau,cine se distreaza si se crede mai destept decat cei care l-au adus pe lume,suporta consecintele. Pleaca si fa-ti viata ta alaturi de iubitul tau, pentru ca parintii tai se lupta cu morile de vant, tu vei face tot ce te taie capul.

| NuAmGăsitNume a răspuns:

Te`au batut?:O Ok,trebuie sa le spui lor toate astea. Explica-le cat de mult il iubesti si insista,eventual si prietenul tau sa mai treaca pe la tine pe acasa si chiar daca nu e bine primit poate totusi castigati puncte in fata parintilor. Daca si ei te iubesc, o sa inteleaga ca doar au fost si ei tineri si stiu cum este cu asa ceva. Ar accepta, asta ar face niste parinti care pun fericirea fiicei lor mai presus de orice.

Si inca ceva: Nu va mai ascundeti.Lasati lumea intreaga sa stie cat va iubiti voi si o sa vezi ca dragostea invinge, e cea mai buna arma a voastra.Bafta!

| MuñequitaLoka a răspuns:

Parerea mea este ca trebuie sa discuti sinceri cu parintii tai. cati ani ai tu? si cati ani are prietenul tau? deaorece si de acest aspect conteaza
dupa parerea mea ar trebui ca tu impreuna cu iubitul tau sa vorbiti cu parintii tai si sa le explicati ca va iubiti si vreti sa fiti impreuna.
si cerele parintilor tai ocazia sa-l cunoasca pe iubitul tau, si poate isi vor da seama ca e un baiat bun si isi vor da acordul.

| Tweetymrrr a răspuns:

Părinţi tăi sunt foarte dificili, ţinând cont că au ajuns să te bată numai ca să nu te mai întâlneşti cu el.Mi se pare foarte aiurea, sincer! Bunica ta ştie de el sau şi ea s'ar comporta la fel dacă ar afla? Măcar ea să te susţină, dacă ai tăi nu pot trece peste anumite idei. Încearcă să discuţi cu cel mai înţelegător părinte şi să'i explici cât de mult ţi la acest tip.Nu vei fii cu el o veşnicie sau poate vei fii, dar ar trebui să te lase să fii fericită pe moment.
Baftă!

| InnaiiSa a răspuns:

Vai, vai Michell nu e bine sa judeci asa ea nu isi infrunta parintii de dragul sexului ci pentru ca iubeste si iubeste cu adevarat eu o sustin si ii doresc tot binele din lume habar nu ai cat de greu e sa vezi cum sunt parintii care fac asa cum se poarta cu tine si cum te bat si iti vb si cate jigniri trebuie sa suporti si iubitul la fel multi trecem prin chestii din astea si e greu crede.ma cand parintii nu sunt de partea te e dureros si in plus ea nu a facut sex a facut dragoste pentru ca iubeste si aia inseamna daruire si asta nu se programeaza vine de la sine eu nu vreau sa judec pe nimeni dar nici nu e bine sa vorbesti fara sa stii cu adevarat despre situatie. Daca ei se iubesc si parintii sunt impotriva pentru nu stiu ce motiv nu iti dai seama ca ar pute fi letal intotdeauan parintii gasesc o mie de motive dar nu le gasesc cand trebuie.

| LeeJiEun a răspuns:

Poti sa le spui din toata inima ca il iubesti pe iubitul tau si nu vrei sa se intample ceva cu relatia voastra.Ca va potriviti de minune si le promiti din suflet ca nu vei face nimic cu el.Le poti spune ca si lor li s-a intamplat lafel.Sa-u indragostit si au avut prieten chiar daca nu iau lasat parintii.Roagai sa te lase din tot sufletul si 100% te va lasa. fundita?big grin

| CrazyTeenager a răspuns:

Si ce mare vrajeala ca faceti sex? Ai 18 ani sa inteleg, e absolut normal sa faci sex la varsta asta, alo bai Hitler daca tu esti virgin lasa-i pe altii sa se ***'a in voie.
Ai tai sunt inchisi la minte, ar trebui sa inteleaga ca viata ta sexuala te priveste doar pe tine, si ca daca vrei sa te **** cu prietenu' tau nu e nimic rau in asta.

| Daniela1Laur a răspuns:

Poy incearca sa iti impui punctu de vedere.Si daca nu poti incearca sa vorbeste cu unul dintre parinti cu care te ai tu mai bine, si spune-i ca il iubesti cu adevarat. Daca poti sa convingi unul dintre parinti e ca si rezolvat...Si pana la urma daca au aflta ati avut o relatie intima ce ...nu trebuie sa incerce sa va desparta,ca odata si odata tot se intampla(dar na mentalitatea parintilorchatterbox).Si daca nu reusesti asa, inceraca sa le arati ca in ciuda eforturilor de a va desprtii voi tot stati impreuna, daca vad treaba asta, si daca vad ca nu au ce sa va faca o sa renunte la un momentdat.Bafta!

| alinadany a răspuns:

Luptati pentru iubirea voastra pentru ca voi chiar va iubiti.incearca sa vorbesti cu parintii tai, explica le ca nu mai esti un copil(am observat ca ai scris ca nu mai esti minora)si ca ai si tu viata ta, explica le ca nu vor putea sa te tina inchisa la nesfarsit si cred ca orice ar face ei tu nu te vrei despartii de el.dar in cazul asta trebuie sa ai sustinerea prietenului tau.succeswinking

| laurik13 a răspuns:

Ooo...ce dragut! cu siguranta veti trece peste asta.trebuie sa le spui acelasi lucru parintilor tai, despre sacrificiile amandurora si.si vor da seama ca e dragoste adevarata, nu o joaca.Succes!winking

| claudyiu a răspuns:

Cati ani ai?